Naucz się w pełni kontrolować własne sny i żyj w nim tak, jak Ci się tylko podoba. Doznania w śnie są bardzo zbliżone do tych z życia rzeczywistego, więc umiejętność kontroli własnego snu może być niezwykle przyjemna.

Data dodania: 2011-11-02

Wyświetleń: 2188

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co można robić we śnie?

Dosłownie wszystko. Sny są nielogiczne, więc jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Zapewne czasem gdy się obudzisz, zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoja senna rozmowa z nietoperzem była co najmniej nielogiczna i w rzeczywistości nie ma prawa się zdarzyć. Będąc w śnie wydawało Ci się to jednak bardzo naturalne i nic Cię w tym nie dziwiło. Sny mają swoje nielogiczne prawa, które w bardzo ciekawy sposób wpływają na naszą podświadomość. Akceptujemy je jako coś normalnego, zwykłego.

Polecane do wypróbowania:

Spotkania ze znanymi osobami – intymne spotkanie z Shakirą, J.Lo, Angeliną Jolie, a może z wszystkimi na raz? ;-) Zawsze chciałeś pogadać z Elvisem? A może chciałbyś lekcję Wing Chun od Bruce’a Lee? (Kiedyś czytałem [nie pamiętam docelowego źródła] o dziewczynie, która w trakcie swojego snu przeleciała przez chmurę w kształcie penisa i dostała tak silny orgazm, że obudziła się cała drżąca) ;-)Latanie – wyżej od samolotów, wyżej od rakiet. Lataj gdzie chcesz i pooglądaj świat z wysokości.Teleport – To jest ciekawe, ponieważ możesz oglądać miejsca, których w rzeczywistości nie widziałeś. W mgnieniu oka możesz przenieść się gdziekolwiek i oglądać cokolwiek.Tworzenie – Możesz np. zaprojektować samolot i przetestować jego możliwości nad lotniskiem w USA.
Jak się tego nauczyć?

Kilka technik pozwalających osiągnąć stan świadomego snu.

Visual Induction of Lucid Dreas – Wyobraź sobie cały sen, zaśnij, a następnie będąc już w śnie odkryj, że śnisz.

Wake Induced Lucid Dream (WILD) – Spróbuj zasnąć bez utraty świadomości.

Cycle Adjustment Technique – Staraj się kłaść spać codziennie o tej samej porze.

Mnemonic Induced Lucid Dream (MILD) – Przypomnij sobie w czasie snu, że śnisz.

Wake - Back to Bed – Metoda często stosowana z w/w WILD i MILD, polegająca na budzeniu się w środku nocy. Wypróbuj ją i sprawdź, czy coś pamiętasz ze swojego snu, z którego właśnie obudził Cię budzik.

Autosugestia – Wmawiaj sobie, że będziesz świadomie śnić. Metoda ta nie jest zbyt skuteczna, ale dla ludzi podatnych na hipnozę może zadziałać.


Zapisy snów

Przydałby się jakiś notatnik służący jako dziennik snów. W tym wypadku sprawdzi się wszystko, co zapamięta treść naszego snu, którą mu podamy np. zeszyt, komputer, telefon, dyktafon itp. Najodpowiedniejszą rzeczą do sprawowania tej funkcji jest zeszyt, ponieważ jest on bardzo szybki w obsłudze i podręczny, więc nie będzie takiego problemu, jaki może być z komputerem, czyli w trakcie jego uruchamiania – nie będziemy już pamiętać naszego snu.

Zapisuj tyle szczegółów, ile tylko pamiętasz. Jest to bardzo ważne, ponieważ zdecydowanie poprawia to naszą pamięć co do snów.

Jak to robić?

Gdy się już przebudzisz, poleż chwilę i uporządkuj to co pamiętasz, po kolei w głowie. Gdy już sobie wszystko poukładasz – zapisz to. Zapisuj wszystko, co pamiętasz. W nocy nie masz tylko jednego snu, więc jeśli pamiętasz ich więcej – zapisuj (oddzielając każdy sen kreską). Im więcej szczegółowych informacji, tym lepiej. Tytułuj sny: „Lot nad Egiptem”, „Spotkanie z delfinem” itd.

Do zapisywania snów przeznacz „specjalny” długopis i „specjalny” zeszyt. Dobrze, jeśli te rzeczy będą używane tylko i wyłącznie do tego celu i nic innego nie będziesz nimi robić.

Gdy już coś zapiszesz w swoim dzienniku, przed pójściem spać poczytaj sobie swoje sny. Polepszy to pamięć i pozwoli odkrywać nowe znaki senne, o których będzie poniżej.

Sen, a rzeczywistość

Sprawdźmy, czy rzeczywiście śnimy, czy tylko nam się tak wydaje.

Test rzeczywistości: Kiedy zauważymy znak senny (często powtarzający się element snu, np. co kilka snów czerwone Ferrari), zróbmy tzw. „test rzeczywistości”. Bardzo ważne jest przeprowadzenie go szybko, ponieważ jeśli będzie on trwał dłużej, to nasza logika wmówi nam, że jazda samochodem bez kół jest normalna. Znak senny = test rzeczywistości. Zawsze, gdy tylko zauważysz jakikolwiek znak senny – zrób w/w test.

Przykładowe testy:Zobacz, czy Twoje odbicie w lustrze wygląda normalnie.Spróbuj oddychać z zatkanym nosem.Uszczypnij się (w śnie nie poczujesz bólu).Przeczytaj tekst, odwróć się i jeszcze raz przeczytaj ten sam tekst. Jeśli będzie inny – jesteś w śnie.Spójrz, czy Twoje dłonie mają właściwy kolor i odpowiednią liczbę palców.

Niebawem kolejna część serii „Jak śnić świadomie”.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena