Nie tylko sama wiedza, ale także predyspozycje zawodowe okazują się kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w określonej dziedzinie. Motywacja poparta naszymi wewnętrznymi uwarunkowaniami potrafi sprawić, że osiągniecie szczytu nie będzie wcale takie trudne.

Data dodania: 2011-10-20

Wyświetleń: 1534

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zobaczmy, które z cech przydadzą się w zawodzie związanym z sektorem transportu oraz, jaki rodzaj wiedzy okaże się pomocny. Jeżeli nie mamy pewności, czy zawód logistyka odpowiadałby nam, powinniśmy poczytać na ten temat oraz porozmawiać z ludźmi, którzy się tym zajmują. Jeżeli zauważymy wzrost naszego zaangażowania, to mamy szansę, że temat nas pochłonie i okaże się właściwy. Wiedza, którą należy posiąść oscyluje w obrębie aspektów ekonomicznych, ale także inżynierskich. Niewykluczone, że bardzo pomocne okaże się rozeznanie w sprawach prawnych związanych z transportem, przepisach podatkowych i administracyjnych oraz zorientowanie w aktualnie istniejących konfliktach zbrojnych. Wiedza techniczna związana z maszynami transportującymi oraz metodami magazynowania również może nam pomóc w zdobyciu wymarzonego stanowiska.

Wyżej rozpisane tajniki wiedzy sprawią, że nawet początkujący logistyk poczuje się pewnie. Jest to bardzo istotne dlatego, że podejmowanie decyzji powinno następować bardzo szybko z uwzględnieniem faktu, że jest to najbardziej odpowiednia decyzja w danych okolicznościach.

Idealny kandydat powinien mieć ukończone studia logistyczne, posługiwać się w bardzo dobrym stopniu językiem angielskim oraz być przygotowanym do obsługi programów informatycznych używanych u danego przewoźnika. Ponadto specjalista ds. transportu powinien umieć planować i koordynować procesami firmy przewozowej. Innymi cechami, którymi powinna charakteryzować się osoba na tym stanowisku jest samodzielność, poczucie odpowiedzialności za wykonywanie swoich zadań, umiejętność działania w grupie, a także kreatywność i nastawienie na osiąganie celów wyznaczonych przez firmę.

W Internecie oprócz portali typowych, na których pojawiają się między innymi oferty pracy dla logistyków oraz specjalistów z innych branż, istnieją również serwisy o ściśle określonej tematyce (w tym przypadku związane z transportem), na których znajduje się giełda transportowa. Pomiędzy zleceniami transportowymi pojawiają się oferty pracy, którymi warto się zainteresować. Na rynku znajdują się również czasopisma związane z branżą TSL, w których można znaleźć propozycje pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena