Masz do przewiezienia ładunek nietypowy? A może potrzebujesz sposobu na bezpieczny transport wielu niewielkich przedmiotów (np. pudełek)? Transport na palecie będzie najwygodniejszym i najbezpieczniejszym wyborem. Planujesz przewóz palet po raz pierwszy? Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jakie informacje będą Ci potrzebne.

Data dodania: 2021-07-01

Wyświetleń: 471

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie informacje są potrzebne aby zlecić transport palet?

Transport palet doskonale sprawdzi się, kiedy szukasz bezpiecznego sposobu transportu, nawet na długich, międzynarodowych trasach. Stabilne podłoże pomoże uchronić Twój ładunek przed ewentualnymi wstrząsami i uszkodzeniami w trakcie podróży. Konstrukcja palet sprzyja też mocowaniu odciągów i pasów transportowych, dzięki czemu Twoja przesyłka nie będzie się przesuwać, nawet w przypadku gwałtownych zakrętów lub nagłego hamowania.


Jeśli szukasz transportu palet, musisz wiedzieć, że większość popularnych firm kurierskich go nie obsługuje – najpowszechniej stosowane palety wg. standardów firm kurierskich już same w sobie stanowią przesyłkę wielkogabarytową, a co dopiero razem z ładunkiem. Gdzie w takim razie szukać przewozu palet? Dobrym sposobem na znalezienie usługi wysokiej jakości w przystępnej cenie jest skorzystanie z giełdy transportowej, jak Clicktrans.


Jak to działa? Podobnie do popularnych serwisów aukcyjnych – wystarczy, że wystawisz ogłoszenie w serwisie, poczekasz na oferty od przewoźników, a potem wybierzesz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Jakie informacje musisz podać przewoźnikowi, zlecając transport palet? Przede wszystkim – podstawowe dane, wspólne przy zlecaniu każdego rodzaju przesyłki: miejsce załadunku, miejsce docelowe, ewentualne terminy, a także wymiary przesyłki. W przypadku palety Twoja praca będzie nieco łatwiejsza – najpowszechniejsze palety w Unii Europejskiej, tzw. europalety, mają znormalizowane wymiary, co Tobie ułatwi komunikację z przewoźnikiem, a jemu – planowanie zagospodarowania pojazdu transportującego.


Na co musisz zwrócić szczególną uwagę zlecając przewóz palet? Pamiętaj, aby żadna część Twojego ładunku nie wystawała poza obrys palety – to nie tylko utrudnia ładowanie, ale też zmniejsza bezpieczeństwo ładunku. Ważne, by oprócz wymiarów palety podać przewoźnikowi także wysokość całego ładunku (palety + przesyłki na niej), a także jego wagę. Ostatnia kwestia miewa wpływ na cenę transportu, a – w skrajnych przypadkach – także na wybór pojazdu transportującego. Pamiętaj, że waga Twojego ładunku to waga przesyłki plus waga samej palety (standardowa europaleta waży ok. 25 kg).
Przewóz na palecie to dobry wybór zarówno przy transporcie rzeczy nietypowych (meble, silnik samochodowy, motocykl etc.), jak i dużej ilości niewielkich przedmiotów (np. pudełek). Dzięki stabilnemu podłożu, łatwiej jest właściwie zamocować ładunek, co zapewnia mu bezpieczną podróż, nawet podczas międzynarodowego transportu palet. Poza tym przewoźnicy chętnie podejmują się zleceń na przewóz palet, gdyż to typ ładunku, który stosunkowo łatwo załadować i rozładować (o ile ma się do dyspozycji wózek widłowy), a jego znormalizowane wymiary pomagają efektywnie wykorzystać miejsce w pojeździe transportującym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena