W Polsce przybywa firm o podobnym charakterze: przewodzą liderzy, stawiający nacisk na pracę zespołową i dobre relacje w firmie. Jednak wiele stanowisk pracy nieodłącznie wiąże się z oddzielnym biurkiem i komputerem. Jak zatem stworzyć zgrany zespół z pracowników, którzy większość czasu spędzają przed ekranem laptopa?

Data dodania: 2011-10-11

Wyświetleń: 1756

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpowiedzią na potrzeby pracodawców mogą być wyjazdy integracyjne. Jednak przygotowanie takiej imprezy często okazuje się trudniejsze, niż można by przypuszczać. A dzieje się tak, gdyż trzeba zgrać ze sobą wiele szczegółów, a wymaga to czasu i energii. Wielu liderów korzysta z pomocy osób trudniących się organizowaniem wyjazdów integracyjnych dla firm. Poniższe rady będą pomocne, jeśli zdecydują się Państwo samodzielnie zaplanować taki wyjazd.

Dobrze jest wybrać miejsce, które oferuje wiele atrakcji niezależnie od pory roku i pogody. Zakwaterowanie powinno pozwolić pracownikom na integrację, a równocześnie dać im poczucie komfortu i prywatności. Trzeba jednak pamiętać, że celem wyjazdu jest zżycie się grupy, a nie realizacja indywidualnych potrzeb uczestników.

Niewątpliwie odpowiednim miejscem na zorganizowanie takiego wyjazdu jest Zakopane. Miasto to oferuje wiele atrakcji zarówno w zimie jak i w lecie. Dysponuje też bardzo rozbudowaną bazą noclegową i można wybrać nocleg jaki według nas będzie najbardziej odpowiedni dla naszych pracowników. Jeśli firma dysponuje nieco większym budżetem, dobrym pomysłem na nocleg są  apartamenty. Zakopane ma w swojej ofercie wiele takich miejsc.

Dla mniejszych firm lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie domku. Ma to kilka plusów: po pierwsze koszty są nieco mniejsze. Po drugie takie lokum zdecydowanie sprzyja integrowaniu się pracowników. Wynajem domku pozwoli też uniknąć towarzystwa innych turystów. Taki nocleg Zakopane proponuje szczególnie tym gościom, którzy cenią prywatność i możliwość planowania dnia według własnych potrzeb.

Jednak zakwaterowanie to nie wszystko. Kluczową kwestią takiego wyjazdu są atrakcje, czy też zabawy, które będą wymagały od uczestników współpracy. Gry zespołowe dadzą szansę na bliższe poznanie się. Na tej podstawie można też zobaczyć kto potrafi i chce współpracować, a kto jest indywidualistą w działaniach. Zakopane jest dobrym miejscem na organizacje wyjazdów integracyjnych. Dysponuje szeroką ofertą noclegów i atrakcji. Pokonywanie górskich dróg w quadach, przechodzenie parku linowego, spływ Dunajcem w pontonie - to tylko niektóre z możliwości. Po ekstremalnych zadaniach odpocząć można np. w basenach termalnych. Czynny wypoczynek i integracja z pewnością poprawią atmosferę w firmie. To natomiast nie pozostanie bez wpływu na kreatywność i zaangażowanie pracowników.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena