Specjaliści od rynku nieruchomości ostatnio zauważyli rekordowe ceny nieruchomości w stolicy polskich gór. Apartamenty Zakopane potrafią już kosztować po kilka milionów złotych, a ceny za metr kwadratowy przekroczyły piętnaście tysięcy. Są to niezwykle wysokie ceny, jak na polskie warunki. 

Data dodania: 2019-09-19

Wyświetleń: 649

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ceny apartamentów w Zakopanem

Ceny nieruchomości w Zakopanem są bardzo wysokie, nawet gdy porówna się je do cen mieszkań w Warszawie, które są najdroższe w całym kraju, ale mimo to są o 50% tańsze, niż ceny metra kwadratowego u podnóża Tatr.

Ta sama sytuacja dotyczy cen gruntów. Chcąc kupić działkę w Zakopanem, trzeba liczyć się z koniecznością przeznaczenia na ten cel grubo ponad tysiąca złotych za jeden metr kwadratowy powierzchni. Są to ceny, które mogą przyprawiać o zawrót głowy, a właściciele apartamentów w Zakopanem od liczą zyski z lukratywnego najmu swoich lokali. Taka sytuacja sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem nieruchomości inwestycyjnej w Zakopanem.

Apartamenty w Zakopanem – szansa na zarobek

Na bardzo wysokie ceny nieruchomości w Zakopanem wpływają standardowe czynniki rynkowe, takie jak stosunek popytu do podaży. Od wielu lat, Zakopane jest celem podróży wielu turystów nie tylko z Polski, ale też z całego regionu Europy środkowo wschodniej. Jest o bardzo popularne miasto wśród turystów, co sprawiło, że powstało tu wiele inwestycji infrastrukturalnych, które dodatkowo wzmocniło turystyczną pozycję regionu. Apartamenty w Zakopanem stale idą górę, a ich ceny co rok bija nowe rekordy. Decydując się na inwestycję w taki apartament, jest się dodatkowo zabezpieczonym, gdyż nawet gdyby ceny samego lokalu nieznacznie spadły, to i tak nie ma dużego ryzyka, że taki apartament będzie stał pusty. Przy aktualnej popularności miasta, właściciele lokali inwestycyjnych, takich jak obiekty hotelowe, usługowe lub handlowe, nie narzekają na brak klientów.

Perspektywy rozwoju rynku nieruchomości w Zakopanem

Jako że ilość miejsca w samym mieście jest mocno ograniczona, to nagły spadek cen nieruchomości raczej jest niemożliwy. Taka sytuacja sprawia, że rozważanie zainwestowania w apartamenty Zakopanem jest bardzo rozsądne. Dla osób posiadających większą ilość kapitału możliwości jest bardzo wiele.

Można zainwestować w rozpoczęcie działalności z zakresu:

  • Prowadzenia małej agroturystyki
  • Wynajmowania krótkoterminowego apartamentu
  • Zakup domu i wynajmowanie kwater
  • Założenie hostelu

Jak widać, opcji jest wiele. Wszystko zależy od tego, jakim kapitałem się dysponuje. Warto zastanowić się także, nad zakupem gruntu w okolicy Zakopanego i rozpoczęcia swojej działalności tam. Cała okolica Zakopanego jest regionem bardzo atrakcyjnym dla turystów, dlatego też z ilością klientów nie powinno być problemu. Największą zaletą takiej inwestycji jest to, że sezon trwa tutaj praktycznie od stycznia, do grudnia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena