Kwoty wydatków związane z opłatami za rachunki, które zmuszeni jesteśmy opłacać każdego miesiąca w przeciągu zaledwie roku przekraczają setki złotych. W ciągu kilku lat sumy opiewają już w tysiącach. Gotówka z portfela ucieka, ale jest już na to sposób.

Data dodania: 2011-07-27

Wyświetleń: 1350

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tymczasem zgodnie z obowiązującym trendem oszczędnościowym można już opłacić rachunki bez ponoszenia przy tym dodatkowych kosztów. Jest to nietuzinkowa nowa usługa, lecz nie Poczty Polskiej a Alior Banku. Bez żadnej prowizji, a więc całkowicie bezpłatnie w każdej placówce tego Banku można opłacić każdy rachunek. To prawdziwa rewolucja w płatnościach gotówkowych, jaką do tej pory mieli tylko posiadacze bankowych kont internetowych. Większość z nich to osoby młode oraz w średnim wieku pracujące zawodowo i często dokonujące zakupów poprzez Internet. W końcu pomyślano i o osobach starszych oraz tych wszystkich, którym opłacanie rachunków poprzez konto internetowe nastręczało problemów. Obecnie, każdy może poczuć się doceniony i zaoszczędzić każdego miesiąca na opłatach.

Jest to najwygodniejszy i zarazem darmowy sposób na opłacanie rachunków. Procedury z tym związane są podobne jak na poczcie. Wystarczy odwiedzić jakąkolwiek placówkę Alior Banku, wziąć ze sobą rachunki, za które chcemy zapłacić oraz gotówkę i dowód osobisty. Potwierdzeniem będzie stempel na blankiecie wpłaty.

Na podstawie danych z dowodu osobistego klient dokonujący opłat za rachunki zostaje wpisany do systemu komputerowego. Przy kolejnej wizycie w banku, klientowi ułatwia to jeszcze szybsze zrealizowanie opłat oraz umożliwia wydrukowanie historii płatności nawet po upływie roku od jego wykonania.

Oprócz korzyści z bez prowizyjnych opłat rachunków, Alior Bank przygotował specjalną ofertę dla takich klientów. Korzystny kredyt konsolidacyjny umożliwiający spłatę wszystkich posiadanych zobowiązań finansowych w innych bankach oraz kredyt gotówkowy, za którego udzielenie również nie jest pobierana prowizja.

To prawdziwy przełom w dokonywaniu opłat za rachunki, który zmusi konkurencję do podobnego działania na naszą korzyść – konsumentów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena