Dla dobra Polski zaniechajcie sporów, zadbajcie o polską rodzinę, stańcie w obronie życia poczętego i przestrzegajcie Bożych praw, wzywali w uroczystość Bożego Ciała polscy księża biskupi wszystkich odpowiedzialnych za życie naszego Narodu.

Data dodania: 2011-06-30

Wyświetleń: 1238

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie zabrakło także sprzeciwu wobec prób legalizacji związków partnerskich i wezwania do stawania się świadkami wartości chrześcijańskich w Europie.- Jesteśmy świadkami Narodu, który się dzieli. Nie można o tym mówić bez bólu. Polska staje się partyjna, nie narodowa ani nawet państwowa. Interes wspólny trzeba wspólnie wypatrywać, fałszem jest wypatrywanie interesu wspólnego w pojedynkę.

Na zewnątrz przejawia się to korupcjami, niedomówieniami, niedociągnięciami - mówił wczoraj w Przemyślu ks. abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski. Przestrzegał przed szerzącą się coraz większą nietolerancją dla praw Bożych. - Wszyscy będą mieli wolność, tylko dla krzyża, Bożych przykazań, małżeństwa między mężczyzną i kobietą, dla etyki chrześcijańskiej będzie coraz mniej miejsca, bo fałszywych proroków znajdzie się wielu - mówił ks. abp Józef Michalik.

Biskupi polscy podczas uroczystości Bożego Ciała wzywali do odnowienia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii. O tym, że dziś całe systemy i parlamenty przegłosowują ustawy antychrześcijańskie, o tym, że wielu ludzi wybrało drogę bez Boga, głosząc ateizm, "ten wojujący, jak na Wyspach Brytyjskich, i ten praktyczny - "tramwajowy", wynikający z lenistwa duchowego", mówił ks. abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski. Wzywając do pogłębionej wiary w żywego Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie, który jest największym skarbem Kościoła, biskupi apelowali o uczestnictwo w Mszach św., wzywali do obfitego korzystania z sakramentów. 

Apelując o wierność Bogu, ks. bp Jan Tyrawa, pasterz Kościoła bydgoskiego, z bólem stwierdził, że obecność Boga w przestrzeni publicznej jest dzisiaj zwalczana zwłaszcza w krajach, także w Polsce, które przez długie lata znajdowały się pod wpływem marksistowskich, komunistycznych i materialistycznych ideologii. 
- Dziś przyszedł czas na chrześcijan gorących, gwałtowników zdobywających Królestwo Boże, ludzi bezwzględnie prawych, uczciwych, wiernych Bogu, niepaktujących ze złem, ofiarnych i heroicznie okazujących miłość bliźnim - podkreślał ks. bp Mieczysław Cisło, administrator archidiecezji lubelskiej.

Przypomniał, że na szczycie chrześcijańskiego systemu wartości stoi Bóg, a drugim biegunem jest godność osoby ludzkiej. Dlatego jako chrześcijanie musimy być jednoznaczni w naszym szacunku dla każdego życia i go bronić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena