Wielu kierowców staje przed wyborem ubezpieczenia samochodu lub motocykla. A wyszukanie najkorzystniejszej polisy OC jest niełatwe. Przeczytaj czym należy się kierować przy wyborze ubezpieczenia samochodu.

Data dodania: 2011-06-23

Wyświetleń: 1633

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybierając ubezpieczenie OC lub AC warto skorzystać z ofert zwanych direct - czyli ubezpieczenia online. Jest to wygodna, tania i atrakcyjna forma zakupu ubezpieczenia samochodu. Niektórzy wiedzą, że jeśli chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie samochodu to wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedają ubezpieczenie samochodu na takich samych zasadach określonych ustawą. Z tego wynika, że jedynym praktycznych kryterium porównania ofert OC jest cena. Między firmami ubezpieczeniowymi jest spora konkurencja. Wykorzystaj to kupując najtańsze ubezpieczenie OC. Możesz szybko i wygodnie obliczyć jak dużo zapłacisz za ubezpieczenie wykorzystując kalkulator OC.


Jeśli chcesz zrezygnować z usług dotychczasowej ubezpieczalni i przenieść ubezpieczenie samochodu do tańszego towarzystwa pamiętaj, aby najpóźniej na jeden dzień przed końcem bieżącego ubezpieczenia poinformować pisemnie ubezpieczyciela o wypowiedzeniu umowy OC. Jeżeli tego nie zrobisz to umowa ubezpieczenia będzie samoczynnie przedłużona na następne 12 miesięcy. Umowa nie wznowi się automatycznie jeżeli nie opłaciłeś całej składki za kończący się czas ubezpieczenia. Jeśli kupiłeś używany samochód to na decyzję odnośnie OC masz 30 dni od daty zakupu. Możesz kontynuować ubezpieczenie, które kupił zbywca samochodu lub wybrać tańszego ubezpieczyciela.


Jeśli uczestniczyłeś w wypadku drogowym możesz walczyć o pełne odszkodowanie komunikacyjne z ubezpieczenia OC sprawcy. Za wypadek komunikacyjny można dostać spore kwoty odszkodowania. W naszym kraju prawie połowa poszkodowanych nawet nie próbuje dochodzić własnych praw. Nierzadko nawet osoby poważnie poszkodowane w wypadkach drogowych nie wiedzą, że ubezpieczyciel winnego wypadku powinien zrekompensować im doznane krzywdy i pokryć wszelkie wydatki powiązane z powrotem do zdrowia.


Różnice w kosztach ubezpieczenia OC dla takiego samego pojazdu są spore w różnych towarzystwach. Dlatego warto byś poświęcił nieco wysiłku na znalezienie oferty najlepszej dla Ciebie. Niezapominaj, że tylko przy wyborze ubezpieczenia AC istotna jest nie tylko cena, ale i warunki proponowane przez towarzystwo.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena