Czy wiesz, że Japonia to kraj, z którym wiąże się wiele ciekawych rzeczy? Z tematem wiążą się takie ciekawostki jak np. to, że w japońskich ulicznych automatach mozna kupić dosłownie wszystko, nawet używaną damską bieliznę. Interesujący jest również bałwan japoński - składa się tylko z dwóch kól śniegowych!

Data dodania: 2011-06-16

Wyświetleń: 1999

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ciekawostki o Japonii – mnóstwo osób wpisuje codziennie to hasło w wyszukiwarkę internetową w nadziei na poznanie kilku sensacyjek, które zaspokoją naszą ciekawość.

Jedną z ciekawostek jest ta, że... Japonia jest skupiskiem aż 3500 wysp. Dla żółtodzioba, szukającego dopiero informacji o Japonii może być to nieco szokujące. Jednak dla znawców tematu takie ciekawostki nie są nowością.

Kolejną interesującą rzeczą może być to, że z japońskich automatów można kupić prawie wszystko. Na każdym roku ulicy znajdują się tu automaty z kawą ale... to nie wszystko. W japońskich automatach można zaopatrzyć się w papierosy, piwo, wini, hot – dogi, prezerwatywy, a nawet... używaną damską bieliznę!

A oto kolejne ciekawostki: przyzwyczajony pewnie jesteś, że w polskich szkołach to uczniowie przechodzą sobie z klasy do klasy. Tymczasem w japońskich szkołach jest zupełnie na odwrót, czyli to nauczyciele się zmieniają, a uczniowie pozostają w tej samej klasie. Czy to matematyka, czy to psychologia lub geografia, japońscy uczniowie siedzą sobie ladnie w ławce i czekają na kolejnego nauczyciela. Swoją drogą to bardzo wygodne...

Kolejna ciekawostka dotyczy kobiet. Wiadomo nie od dziś że japońskie kobiety są bardzo niskie. W związku z tym nietrudno spotkać w Japonii kobietę noszącą buty na specjalnej platformie o wysokości 10 cm.

Z pewnością jesteś przyzwyczajony, że u nas bilety do kina nie są zbyt drogie. Tymczasem jeśli chodzi o japońskie bilety do kina – to koszt aż 43 zł.

Kolejne ciekawostki dotyczą również wysokich cen, ale... owoców. Otóż za arbuza zapłacimy tu ponad 200 zł. Z kolei melon kosztuje tu aż 300 zł.

Kolejna interesująca rzecz dotyczy lepienia bałwana. Otóż w Japonii bałwana lepi się z dwóch kulek. Tymczasem w Polsce nie wystarczą dwie kulki, ale trzy. No ale o tym pewnie każdy polski maluch dobrze wie.

A czy wiesz, że hymn japoński jest najstarszy na świecie? Powstał w IX wieku, mimo że oficjalnie jest używany dopiero od 1999 roku.

I na koniec jeszcze dwie szalenie interesujące ciekawostki. Pierwsza z nich dotyczy butów: w japońskim domu nie chodzi się w butach. Druga ciekawostka dotyczy rozpakowywania prezentu: w żadnym wypadku nie wolno go rozerwać, gdyż jest to niegrzeczne.

Licencja: Creative Commons