Każdy chciałby zarabiać w internecie. Pomysłów na ebiznes nie brakuje. Jednym z nich jest pomysł na portal internetowy. Może to być na przykład internetowy portal psychologiczny dla kobiet. Dlaczego akurat dla kobiet? Otóż warto uderzać w nisze. Nie ma sensu zakładać portalu jakich są tysiące, tylko postawić na wąską specjalizację.

Data dodania: 2011-06-26

Wyświetleń: 1526

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tak więc postawiłeś założyć portal psychologiczny dla kobiet. Pamiętaj, że rozwój portalu należy podzielić na trzy etapy. Pierwszy etap to postawienie strony na serwerze, kupno domeny, cms, szablon, czyli krótko mówiąc praca nad designem. To jest podstawa. Portal psychologiczny powinien być atrakcyjny wizualnie. Jeśli portal jest skierowany do kobiet, należy postawić na bardziej kobiecą kolorystykę.

Portal psychologiczny dla kobiet powinien mieć też atrakcyjną merytorycznie treść. Ważne jest aby treść była podzielona na poszczególne działy. Mogą być to na przykład ciekawostki psychologiczne, konsultacje psychologiczne, psychotesty, związki, seks, kariera, problemy, inspiracje. Warto również mieć dużo sond na stronie, ponieważ użytkownicy uwielbiają brać udział w ankietach i poznawać opinie innych internautów. Możemy też w naszym portalu zainstalować możliwość dodawania sond.

Warto również zbadać konkurencję i przemycić jakieś ciekawe pomysły. Jest wiele portali psychologicznych dla kobiet, ale to właśnie nasz ma szansę stać się tym wyjątkowym. Wystarczy, że prześledzimy mocne i słabe punkty konkurencji.

Nasz portal psychologiczny dla kobiet potrzebuje nie tylko ciekawej grafiki, interesującej treści, ale też... odpowiedniej promocji. No bo co nam po takim portalu, którego nikt nie odwiedza. Promocja może nas kosztować zarówno kilkadziesiąt tysięcy złotych, jak i przysłowiową złotówkę. Możemy też w ogóle nie włożyć żadnej kasy w promocję. No ale i tak będziemy musieli zainwestować swój czas. Portal psychologiczny dla kobiet możemy na przykład promować w stopce na bardzo popularnych forach dla kobiet. Ale jest warunek – dane forum musi być bardzo popularne. Inaczej takie działania nie mają większego sensu. Innym sposobem jest promocja na pingerze. Jest to bardzo popularny system blogowy, gdzie można dodawać nowy wpis co 30 sekund. Promocja portalu na takim blogu jest więc bardzo skuteczna. Promować swój portal można także na facebooku, blipie lub naszej klasie.

Tworząc portal i oczekując na sukces należy też pamiętać aby strona była na bieżąco aktualizowana. Inaczej szybko stracimy użytkowników. Internauci codziennie oczekują przecież nowej porcji ciekawostek psychologicznych i porad.

Licencja: Creative Commons