Biznes plan skrupulatnie przygotowany, wszystko przeliczone i zaplanowane. Interes, który ma przynosić krociowe zyski opatentowany. Pozostało tylko pożyczyć gotówkę, wystarczającą kwotę na zrealizowanie całego przedsięwzięcia i ruszać. I tu zaczynają się największe schody.

Data dodania: 2011-05-26

Wyświetleń: 1315

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pożyczki hipoteczneTrzeba posiadać spory zasób gotówki na koncie by mieć na wkład własny w następnie starać się w banku o kredyt inwestycyjny. Na kredyt gotówkowy, nie ma, co liczyć, zwłaszcza, gdy chodzi o duże sumy. Jest on i niezbyt opłacalny w przypadku inwestowania chociażby w rozbudowę czy modernizację nawet niewielkiej firmy, ponieważ cechują go zbyt wysokie koszty.

Co więc zrobić?

    Przede wszystkim zainteresować się pożyczką hipoteczną o ile inwestor posiada nieruchomość, wymaganą jako zabezpieczenie. Oprocentowanie jest niższe niż kredytów konsumpcyjnych a kwota, jaką można w ten sposób pożyczyć uzależniona jest od wartości nieruchomości. Przybliżoną kwotę pożyczki hipotecznej, jaką będziemy mogli uzyskać prognozować można samemu na podstawie własnego oszacowania nieruchomości. Wartość dokładną, zawsze ustala rzeczoznawca z banku, który udzieli pożyczki do 60% jej wartości. Może to by dom, działka budowlana czy inna wartościowa posiadłość. Zabezpieczenie hipoteczne można ustanowić nie tylko na nieruchomości dłużnika (pożyczkobiorcy), ale także na nieruchomości osoby trzeciej. Chociażby na domu rodziców, o ile wyrażą na to zgodę.

Znaczna grupa przedsiębiorców właśnie w ten sposób pozyskuje kapitał na kolejne budowanie i otwierane swoich filii w innych miastach. To również możliwość na pozyskania kapitału przez małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) na własne niesprecyzowane cele. Bank nie musi wiedzieć, na co pieniądze zostaną wydane. Bez różnicy, więc, czy będą długi spłacane czy pieniądze w nieruchomości, modernizację, rozbudowę albo w cokolwiek innego inwestowane to pożyczki hipoteczne są dobrym, tańszym niż kredyty gotówkowe rozwiązaniem problemu z zapotrzebowaniem na zdobycie dużej sumy pieniędzy.

Licencja: Creative Commons