W dobie wszechogarniającej nowoczesności i internetu mamy dostęp do wielu narzędzi, które zdecydowanie ułatwiają nam funkcjonowanie. Możliwość dokonywania zakupów i rezerwacji z wykorzystaniem sieci to możliwość zaoszczędzenia czasu i ...nóg.

Data dodania: 2011-04-20

Wyświetleń: 1782

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie musimy biegać po sklepach w poszukiwaniu interesującego nas towaru, nie ma już konieczności stania w długich kolejkach do kasy, aby obejrzeć film w kinie, a zakup biletu lotniczego to już czysta formalność.

Wszystko to jest możliwe dzięki, po pierwsze, internetowi, po drugie, odpowiedniemu oprogramowaniu. System sprzedaży biletów to narzędzie, które klientowi pozwala zakupić bilet bez wychodzenia z domu, ale co najważniejsze, stanowi ogromną pomoc dla sprzedającego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy skorzystać z takiej formy sprzedaży, jaką jest sprzedaż internetowa, nie rezygnując z tradycyjnej sprzedaży biletów w kasie. Systemy zawierają liczne moduły, które dodatkowo rozszerzają możliwości podstawowego oprogramowania. Systemy rezerwacyjne możemy spotkać zarówno w kinach, teatrach, muzeach, jak i przy organizacji imprez masowych- kulturalnych i sportowych.

Dzięki współczesnej technologii bez większych problemów możemy wynająć apartament w Bułgarii, jak i zakupić buty. Jesteśmy w stanie zaplanować wyjazd wakacyjny w każdym szczególe, łącznie z wejściami do muzeów, teatrów i galerii, jak i zarezerwować sobie miejsce w uczestnictwie w wydarzeniu sportowym, jakim jest na przykład rajd rowerowy. Dodatkowo, za to wszystko możemy zapłacić, wykonując przelew internetowy.

Coraz popularniejsze są także płatności dokonywane przez telefon komórkowy. Wiele miast w Polsce decyduje się na możliwość zakupienia biletu komunikacji miejskiej czy też biletu parkingowego przy pomocy właśnie telefonu.

Obserwując szybki rozwój technologii, można się tylko zastanawiać, jakie nowinki technologiczne zaczną powoli wchodzić na rynek i w jaki sposób mogą jeszcze ułatwić nam funkcjonowanie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena