Wczasy w Bułgarii to dla większości wspaniałe wakacje spędzone nad Morzem Czarnym. Klimat tego kraju zapewnia wspaniałą pogodę, gorące i bezdeszczowe lato, a to pozwala na cieszenie się czystym morzem i piaszczystą plażą.

Data dodania: 2011-04-07

Wyświetleń: 1776

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do najsłynniejszych kurortów bułgarskiego wybrzeża należą między innymi Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Ten drugi uważany jest za najpiękniejszy i największy ośrodek wczasowy. Położony w południowo-wschodniej Bułgarii, przyciąga co roku tysiące turystów.

Sam kurort to typowo turystyczna miejscowość,w sezonie tętniąca życiem, muzyką i wybuchająca feerią barw,a po sezonie wyciszona i spokojna, przygotowująca się na kolejne wakacje. Z roku na rok przybywa coraz więcej luksusowych apartamentowców, które oprócz komfortowych i wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia mieszkań, oferują w standardzie dostęp do basenu, a także korty tenisowe, pola golfowe. Turyści na terenie kompleksu mają możliwość skorzystania z siłowni, gabinetu masażu czy też lekarzy specjalistów. Na potrzeby wczasowiczów każdy z kompleksów przypomina mini miasteczka z aptekami, sklepami, marketami spożywczymi.

Ale najlepsze kwatery w Bułgarii to nie wszystko, co proponuje Słoneczny Brzeg. Jest tutaj jedno z najpiękniejszych kąpielisk w Europie. Piaszczyste, zadbane plaże i łagodne zejście do morza to idealny i bezpieczny odpoczynek dla rodzin z dziećmi. W samym kurorcie znajduje się także park wodny będący bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Również w sąsiednim Nessebarze wybudowano park wodny. Dodatkowo Nessebar przyciąga turystów swoją wspaniałą zabytkową architekturą. To starożytne miasto, określane mianem bułgarskiej perły architektonicznej jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Mimo, że ceny w Słonecznym Brzegu wcale nie należą do najwyższych, to osoby poszukujące czegoś tańszego mogą skorzystać z oferty sąsiedniego Kraniewa- kwatery o światowym standardzie, usługi na najwyższym poziomie i taniej niż w innych kurortach, a do tego dużo spokojniej. Tutejsze apartamentowce również oferują dla swych gości basen, saunę, czy przydomowy ogród z grillem.

Wspaniała plaża, cudowny klimat, ciekawe położenie Słonecznego Brzegu sprawiają, że wybierając ten kurort na wakacyjny wypoczynek będziemy mieli udane i niezapomniane wczasy. Relaks, odpoczynek, kąpiele słoneczne i morskie to gwarant wspaniałego urlopu, a to zapewni właśnie Słoneczny Brzeg.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena