Większość turystów odwiedza Bułgarię z jednego powodu. By odpocząć na tamtejszym, kultowym niemalże wybrzeżu. Dwa kurorty - Słoneczny Brzeg i Złote Piaski są jednymi z bardziej znanych, nadmorskich miejscowości nie tylko na Bałkanach, ale i w całej Europie.

Data dodania: 2020-01-08

Wyświetleń: 743

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepsze plaże Bułgarii

Dla nas - Polaków stanowiły jedno nielicznych miejsc, do jakich mogliśmy jeździć w czasach, gdy zagraniczne podróże były sporym wyzwaniem. Obecnie, choć wciąż odwiedza je mnóstwo turystów, to mają też godnych konkurentów. Gdzie zatem można znaleźć najlepsze plaże Bułgarii?

Irakli - kameralnie i bez tłumów

Irakli

Jedną z najlepszych i najpiękniejszych plaż na bułgarskim wybrzeżu znaleźć można w Irakli. Atutem tego miejsca jest fakt, że wciąż nie zabudowano go wielkimi, często brzydkimi kompleksami hotelowymi. Długa, piaszczysta plaża i dzika przyroda tworzą idealną przestrzeń do odpoczynku. Dodatkowo, do Irakli nie dociera zbyt wielu turystów, którzy w tej okolicy wolą raczej odpoczywać w Obzorze. Dzięki temu, jest to jedno z bardziej kameralnych miejsc na wybrzeżu Bułgarii.

Albena - plaża i rezerwat

Albena jest w 100% miejscowością turystyczną, na którą składają się tylko i wyłącznie hotele. Tym, co przyciąga do niej turystów, jest 3-kilometrowa, piękna, piaszczysta plaża. Oprócz tego, Albena otoczona jest rezerwatem przyrody Baltata. Ten kompleks leśny przyczynia się do tego, że okolica ma specyficzny mikroklimat. Temperatury nie są tu aż tak wysokie, co sprzyja relaksowi. 

Słoneczny Brzeg i Złote Piaski

Słoneczny Brzeg

Można narzekać, że oba kurorty prezentują jarmarczny klimat, że są tam tłumy, a architektura hoteli przyprawia o ból głowy. Ale to właśnie tam znaleźć można najlepsze plaże Bułgarii. Szerokie, piaszczyste i oferujące łagodne wejście do morza. Do tego na miejscu działają liczne beach bary, restauracje i jedne z lepszych klubów w Europie. Jasne, Ibiza to to nie jest, ale na pewno można się tam zrelaksować i wybawić.

Południowy kraniec Bułgarii

W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż Bułgarii warto udać się na jej południowy kraniec. Miasteczko Sinemorec i jego najbliższe okolice oferują naprawdę różnorodną linię brzegową. Na turystów czekają tam ładne, piaszczyste plaże. Wśród nich prym wiedzie Silistar. Jest to plaża położona w malowniczej zatoce, otoczona dużą ilością zieleni. Zwykle są tam bardzo wysokie fale, które nadają się idealnie do zabawy. Ze względu na lokalizację i oddalenie od wielkich kurortów, zawsze jest tu dość spokojnie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena