Dwutygodniowy wyjazd wakacyjny, to najczęstsza forma spędzania urlopu przez Polaków. Najpierw wybór miejsca, potem znalezienie odpowiedniego noclegu, przygotowania do podróży i sam wyjazd. Co zrobić, aby dwa tygodnie spędzone poza domem nie okazały się po prostu jedną, wielką nudą?

Data dodania: 2011-07-20

Wyświetleń: 2014

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepiej wybrać na miejsce zakwaterowania punkt, który będzie idealną bazą wypadową. Dzięki temu możemy organizować sobie wycieczki, czy to ze względu na brak pogody umożliwiającej korzystanie z uroków plaży i morza, czy wykluczającą wędrówkę po górach. Również przy wyjazdach w rejony znane z bogactwa zabytków architektury i sztuki warto tak zaplanować sobie noclegi, by dojazd do najbardziej interesujących nas miejsc był jak najłatwiejszy i najkrótszy.

Takim regionem może być Toskania, na którą turyści decydują się właśnie ze względu na walory kulturowe i możliwość odpoczęcia w ciszy i spokoju, wśród wspaniałych krajobrazów, gajów oliwnych i winnic. Wydawałoby się, że jedno wyklucza drugie, ale w przypadku Toskanii tak nie jest. Wcześniejsze prześledzenie mapy i przewodników może bardzo pomóc w podjęciu decyzji, co do miejsca nocowania. Dzięki temu, możemy mieć w miarę tanie zakwaterowanie i mniejsze rachunki za paliwo, a zobaczymy najbardziej interesujące nas obiekty.

Wycieczki to także sposób na wakacje dla osób, których nie stać na dwutygodniowy wyjazd. Można rozplanować sobie urlop na kilka jedno- dwudniowych wypadów w najbliższe okolice. Często w taki sposób są zwiedzane Czechy i Słowacja. Oferujące bogactwo zabytków, wspaniałe krajobrazy przeważnie są traktowane po macoszemu i jako kraje tranzytowe, a naprawdę warto je odwiedzić. Stosunkowo tanie są dostępne dla większości z nas. Również wiele osób decyduje się na tego typu eskapady do Skandynawii, korzystając z promocyjnych cen linii promowych lub lotniczych. Sporym zainteresowaniem cieszą się także 3-5 dniowe wycieczki do Austrii i Niemiec.

Kiedy więc nie stać nas na wyjazd na dwa tygodnie do Hiszpanii, Włoch czy Grecji, zamiast nad tym ubolewać warto usiąść nad mapą i wyznaczyć sobie kilka ciekawych tras do zwiedzenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena