Jest wiele osób, które pracując na etacie, szukają innego pomysłu na siebie i na zarabianie na życie. Decydują się realizować pomysły na własny biznes nadal w czasie, gdy utrzymują się z zarabiania w dotychczasowej pracy.

Data dodania: 2019-03-19

Wyświetleń: 2297

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niektórzy nazywają to karierą równoległą i wcale nie dlatego, że jest to dodatkowa praca w czasie, gdy pracujesz jeszcze na etacie, ale dlatego że celem kariery równoległej jest w ostatecznym rozrachunku praca dla siebie.    

Miliony osób są pracownikami – zarabiają na życie pracując dla kogoś innego. I to jest w porządku. Wszystko jest w jak najlepszym porządku dopóki pracują, ale kiedy tracą pracę, tracą też źródło dochodów i tu zaczyna się prawdziwy problem. Brak stabilizacji finansowej.

Jeśli i ty właśnie pracujesz dla kogoś innego, ale nie jesteś zadowolony z jakiegokolwiek powodu lub jesteś osobą, która już podjęła decyzję o tym, że chce kiedyś pracować dla siebie, współpraca z firmą marketingu sieciowego jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Marketing sieciowy to ciekawy pomysł zwłaszcza, gdy nie masz szczególnego własnego pomysłu na biznes, gdy nie masz doświadczeń w prowadzeniu własnego biznesu i nie masz dużego kapitału na rozruch.

Kiedy pracujesz na etacie, w pełnym wymiarze godzin, trudno jest rozkręcić od zera własny biznes, ale możesz zacząć. Dobra organizacja pracy i czasu pozwoli na połączenie pracy na etacie z rozkręcaniem własnego biznesu.

W tygodniu po pracy nie masz już tyle energii, brakuje jasności umysłu, a praca mająca stanowić przyjemność zamienia się w kolejny przykry obowiązek.

Jednym z pomysłów na to, jak radzić sobie ze znalezieniem czasu na karierę równoległą jest przeznaczenie na pracę sobót i/lub niedziel. Zobacz, nawet jeśli masz pewne nawyki i na weekendy masz stały plan zajęć, wystarczy przenieść je na dni robocze po pracy. Często w weekendy robisz zakupy czy sprzątasz – wystarczy, że zrobisz to wieczorami w tygodniu, po godzinach swojej stałej pracy, a weekendy będziesz mógł w całości przeznaczyć na nowe zajęcie.

Dobrze jeśli wytłumaczysz rodzinie swoją decyzję, aby w pełni mogła cię wspierać na nowej drodze. Pisząc o pracy w soboty i/lub niedziele miałam na myśli takie zorganizowanie czasu, aby część dnia można było spędzić z rodziną. Nie chcesz przecież na drodze do swej wymarzonej niezależności finansowej stracić rodziny, bo z kim będziesz dzielić swoje osiągnięcia i radości?

Pamiętaj, że podejmując decyzję o pracy w domu, robisz to, aby budować swoją własną  finansową niezależność. Więcej na ten temat po kliknięciu link poniżej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena