W sposobie żywienia współczesnego człowieka, szczególnie mieszkającego w wielkich miastach, przerażający jest brak właściwego odżywiania komórek.

Data dodania: 2007-03-30

Wyświetleń: 7804

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zwiększa się ilość rafinowanych i konserwowanych produktów z dużą ilością tłuszczów i węglowodanów co jest jedną z głównych przyczyn zachorowań na arteriosklerozę, cukrzycę, alergie, choroby serca i nowotwory złośliwe.

Choroby te spotyka się nie tylko u osób w starszym wieku, ale także w średnim, a nawet wśród dzieci. Oczywiście jest to efekt wielu czynników, ale główną przyczyną jest brak w żywieniu celulozy dietetycznej.

Wyniki wielu badań sprawiły, że ludzie stopniowo zaczęli rozumieć i uznawać funkcje celulozy dietetycznej. Wiele osób proponuje uznanie celulozy dietetycznej jako jednego z 7 podstawowych rodzajów substancji spożywczych na równi z: białkami, tłuszczami, węglowodanami, witaminami, mikroelementami i wodą.

Celuloza dietetyczna jest niezbędna dla normalnego procesu przemiany materii. Zapobiega powstawaniu nowotworów złośliwych jelita, zaparciom, a także hemoroidom. Skraca czas kontaktu substancji toksycznych z błoną śluzową jelit i z tego powodu zapobiega tworzeniu się komórek nowotworowych jelita. Wzmaga przemianę tłuszczów i lipoproteiny we krwi. Zmniejsza skutki chorób serca spowodowane przez sklerozę naczyń krwionośnych.

Celuloza dietetyczna skraca czas przejścia tłuszczów przez jelita, neutralizuje działanie kwasu żółciowego, obniżając wchłanianie substancji powstałych w wyniku przetwarzania cholesterolu i trójglicerydów. W stanie kleistym przeszkadza ruchowi molekuł w stronę powierzchni komórek absorbcyjnych jelita cienkiego. Sprzyja poprawie funkcji biologicznych komórek jelita cienkiego i funkcji wydalniczych przewodu pokarmowego, dlatego pomaga w zapobieganiu i leczeniu sklerozy i chorobach układu naczyniowo-sercowego.

Podwyższenie dawki celulozy dietetycznej wspomaga wrażliwość tkanek granicznych na insulinę, zmniejsza zatem zapotrzebowanie na nią, dlatego pomaga w regulacji poziomu cukru w organizmie. Daje człowiekowi uczucie sytości, zmniejsza potrzebę jedzenia, zapobiega tyciu. Zapobiega powtórnemu wchłanianiu kwasu żółciowego i tworzeniu cholesteroli. Zapobiega powstawaniu nowotworu piersi. Celuloza dietetyczna łagodzi takie stany chorobotwórcze jak: przepuklina, żylaki, kamienie w nerkach i przewodzie moczowym, wrzód dwunastnicy, hemoroidy, owrzodzenie jelit, zakrzepy w głębokich żyłach.

Dawka dzienna nie jest ustalona, jednak zalecane jest zażywanie profilaktycznie 0,045 - 0,067 g/kg wagi ciała; osobom ze skłonnościami do zaparć zaleca się zażywanie celulozy w dawce 0,09 - 0,11 g/kg.Szczególnie wskazane jest stosowanie celulozy dietetycznej przy następujących problemach zdrowotnych:1. Chroniczne zaparcia, niezupełne wypróżnienia jelit,

2. Hemoroidy, pęknięcie odbytnicy,

3. Cukrzyca (w połączeniu z podstawową terapią),

4. Arterioskleroza, nadciśnienie, (jako uzupełnienie podstawowego leczenia, celem obniżenia cholesterolu, rozpuszcza płytki i zapobieganiu tworzenia się złogów).

5. Kamica: jako środek profilaktyczny zapobiegający tworzenie się kamienia (szczególnie w przypadku ociężałości podczas tej choroby)

6. Choroba Krona, i inne choroby jelit - (w połączeniu z podstawową terapią; w okresie nasilenia - jako konieczny środek odżywczy celem uniknięcia nasilenia się stanów chorobowych).

7. Cofanie się zawartości żołądka do przełyku, (przyspiesza skierowanie pokarmu do przewodu pokarmowego - jelita)

8. Pozbycie się nadwagi i profilaktyka odtłuszczenia.

9. Proces czyszczenia jelit, oczyszczenie organizmu

10. Profilaktyka i leczenie złośliwych nowotworów jelita grubego, oraz guzów innych organów i tkanek, szczególnie piersi.

11. Profilaktyka i leczenie zaburzeń czynności jajników, przedmenstruacyjny zespół objawowy i dolegliwości menstruacyjne,

12. Profilaktyka i leczenie żylaków, wrzodów kończyn dolnych

13. Bóle głowy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem jelit, zaburzenia spowodowane toksynami jelitowymi.

Celuloza służy oczyszczeniu organizmu , a medycyna chińska mówi ,że najlepszym okresem do oczyszczania jest jesień, ale to nie znaczy ,że oczyszczamy tylko jesienią.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena