Wielu ludzi nie może sobie poradzić ze swoim nałogiem mimo tego, że czują taką potrzebę. Palenie papierosów to bardzo trudny do wyleczenia nałóg, który mimo istnienia wielu terapii antynikotynowych dotyka pokaźny procent naszego społeczeństwa.

Data dodania: 2011-04-05

Wyświetleń: 2212

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jako, że osoby starające się za wszelką cenę rozstać raz na zawsze z papierosami z różnych powodów zadają sobie wiele pytań w jaki sposób rzucić palenie więc i pomysłów i rozwiązań jest bardzo dużo. Mimo to nadal nie ma złotego środka, który sprawdziłby się na większej próbie palaczy. Z czego to wynika? Mimo tego, że substancją uzależniającą w papierosach jest nikotyna to osoby nie potrafiące żyć bez tytoniu nałóg posiadają zagnieżdżony w swoim mózgu i umyśle. Jeśli problem dotyczyłby samego organizmu i jego potrzeby przyjmowania nikotyny to wtedy każda terapia antynikotynowa byłaby skuteczna – jednak zdaje ona sprawdzian tylko w pojedynczych przypadkach.

 

Podobnie sprawa wygląda z plastrami antynikotynowymi lub e-papierosami, które dostarczają nikotynę do organizmu z innego źródła niż tytoń. Dlatego rzucanie palenia to bardzo trudny problem, do którego nie da się podejść szablonowo – trzeba najpierw dobrze poznać samego siebie, wytworzyć odpowiednią motywację, a następnie być tylko konsekwentnym myśląc cały czas o tym, że przecież miliony ludzi (nawet posiadających słabą wolę) poradziło sobie z tym problemem.

 

Jedni potrzebują do tego terapii antynikotynowych, a innym wystarczy, aby ktoś bliski powiedział im prosto w oczy: rzuć palenie! Rzucenie tego nałogu jest możliwe w każdym przypadku jednak palacze muszą się już do końca życia wystrzegać papierosów ponieważ nałogowcami będą już do końca – mogą być tylko co najwyżej „niepalącymi palaczami”. Dlatego rozstać się raz na zawsze z problemem nie da można jednak przestać palić.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena