Wszyscy mamy prawo do wielkich marzeń, które mogą się spełnić wtedy ,kiedy pozytywne myślenie przeistacza się w działanie, planowanie co jest niezbędne  aby rzeczywiście osiągnąć założone cele. Jedynie wtedy rozwijamy się jako istoty ludzkie – to jest rozwój osobisty.

Data dodania: 2011-04-01

Wyświetleń: 2856

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Większość ludzi uważa za oczywiste, że pozytywne myślenie jest kluczem do sukcesu. Na pewno pozytywne nastawienie do świata, do ludzi, a przede wszystkim do samego siebie ułatwia nam codzienne życie. Jest to jedno z narzędzi do rozwoju osobistego, ale na tym się nie kończy .

Wszyscy mamy prawo do wielkich marzeń, które mogą się spełnić wtedy ,kiedy pozytywne myślenie przeistacza się w działanie, planowanie co jest niezbędne  aby rzeczywiście osiągnąć założone cele. Jedynie wtedy rozwijamy się jako istoty ludzkie – to jest rozwój osobisty.

Powiedzmy, że marzysz o schudnięciu. Czy uważasz, że pozytywne myślenie ci w tym pomoże? No...prawie. Aby twoje marzenie się spełniło, musisz zdać sobie sprawę z faktów, które doprowadziły do twojej nadwagi i błędów, które popełniłeś, aby je w przyszłości uniknąć. Oczywiście to będzie cię „kosztować”- mniej jeść i więcej ruchu, wszyscy o tym wiedzą. Może będziesz potrzebować pomocy- osobisty trener lub dietetyk może zdziałać cuda ale jeśli ty aktywnie zastosujesz się do ich zaleceń.

Zmieniając siebie, możemy coś zmienić w naszym życiu. Biorąc odpowiedzialność za naszą obecną sytuację możemy zrozumieć, że możemy zmienić.

Pozytywne myślenie oznacza działanie. Nie myśl, że uśmiech na twarzy i pozytywne nastawienie ugasi  pożar...

Pesymista

Pesymistą nazywamy człowieka, który czuje się bezradny w danej sytuacji, a co gorzej absolutnie za nią nieodpowiedzialny. Swoje niepowodzenia przypisują innym. Są wręcz przekonani, że nigdy im się nie powiedzie, a przy tym zazdrośni o sukcesy innych ludzi. Wszystko to sprawia, pesymista nie widzi sensu w rozwiązywaniu swoich problemów i dlatego coraz bardziej się w nich pogrąża.

 Rozwój osobisty nie jest możliwy, jeśli jesteś pesymistą.

Optymista

Na pewno nie jeden optymista to usłyszał „ ...ach ten to taki wieczny optymista...”.  Optymista ma poczucie odpowiedzialności za swoje problemy i zawsze dąży do zmiany swojej sytuacji życiowej. Jeśli popełnia przy tym błędy, przyznaje się do nich i unika ich w przyszłości. Każdy powinien uczyć się na swoich błędach!

Optymista wie, że jedynie on ma władzę w podjęciu odpowiednich kroków aby zmienić siebie i swoje życie .

Rozwój osobisty to ciągłe zdobywanie wiedzy, wyznaczanie nowych celów, korzystanie z nowych technik i rozwiązań aby te cele osiągnąć. W skrócie, rozwój osobisty to odpowiedzialność za siebie samego. Aby znaleść  „tam” trzeba mieć samokontrolę.

Jeśli twoja samokontrola cię zawodzi zacznij wprowadzać zasady z nowo zdobytej wiedzy w tym artykule i niech będą one pierwszymi  kroki, które przyczynią się do twojego osobistego rozwoju. Mimo wszystko musisz być optymistą ze skłonnościami do zmian , jeżeli czytasz ten artykuł.

Zaobserwuj, że wszyscy ludzie są przychylnie nastawieni do jakichkolwiek zmian, jeżeli  nagroda jest wystarczająca duża czy cena niezbyt wysoka aby te zmiany przeprowadzić.

Wiele ludzi słynących ze swojego bogadztwa , talentu czy wiedzy nie żyła w warunków aby takie uznanie osiągnąć, wręcz przeciwnie! Popadając z jednej skrajności w drugą , doszli do wniosku, że cena jest za wysoka, jeśli nie zmienią swojego toku myślenia i  nie zaczną działać.

Mała refleksja.

Jesteś marzycielem? Czy twoje marzenia zazwyczaj się spełniają? Twoje ostatnio spełnione marzenie...

Odpowiedz  dlaczego porzuciłeś realizację swoich marzeń, które kiedyś były tak ważne dla ciebie.

Czas na podniesienie poprzeczki.

Powodzenia

Licencja: Creative Commons