W sprzedaży dostępne są już hemisferyczne kamery przemysłowe. Zastosowanie tych urządzeń dozorowych pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości sieciowych systemów CCTV.

Data dodania: 2011-03-10

Wyświetleń: 2214

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Opisywane urządzenia IP powstały w celu prowadzenia monitoringu wewnątrz pomieszczeń. Monitoring dookolny 360stopni pozwala na prowadzenie obserwacji bardzo dużych powierzchni bez konieczności angażowania kolejnych urządzeń. Hemisferyczne kamery przemysłowe posiadają szereg zaawansowanych technicznie podzespołów. Sercem jest nowoczesny przetwornik obrazu 1/2.5” CMOS. Jego główną zaletą jest umiejętność progresywnego skanowania. Wpływa to znacząco na oddawanie szczegółów poruszających się obiektów. Efekt rozmycia został praktycznie wyeliminowany. Hemisferyczna telewizja przemysłowa oferuje obecnie w rozdzielczościach 1.3Mpix (1280x1024) oraz 4.0 Mpix (2048x1944).

Częstotliwość odświeżania obrazu wynosi 15 klatek na sekundę, co daje bardzo dobry wynik w porównaniu z innymi kamerami. Hemisferyczne kamery IP obsługują najnowsze a co za tym idzie najnowocześniejsze metody kompresji obrazu. Są to H.264, MPEG-4, ASP oraz MJPEG). Czymś dotychczas niespotykanym jest generowanie dwóch w pełni niezależnych od siebie strumieni Video. Możliwe jest dopasowanie pod przepustowość sieci internetowej oraz wymagania administratora systemu monitoringu CCTV IP. Telewizja przemysłowa zbudowana w oparciu o hemisferyczne kamery IP potrafi dostosować się do zmiennych warunków oświetleniowych (dzień/noc). Tryb dzienny charakteryzuje się czułością kamery na poziomie 0.1Lux do 2Lux. Kolejną zaletą kamer hemisferycznych jest obecność zintegrowanych obiektywów.

Hemisferyczne, dozorowe urządzenia IP odznaczają się bardzo łatwą instalacją dzięki zasilaniu PoE (IEEE 802.af, 48VDC, max 15.4W, 350mA). Możliwe jest także zastosowanie zasilania za pomocą napięcia 12V DC a nawet 24VAC.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena