Monitoring ip - nowoczesna technologia budowania systemów telewizji przemysłowej, z wykorzystaniem sieci pakietowych ip oraz łączy teleinformatycznych. Dzięki temu kamera może bezpośrednio łączyć się z sieciami komputerowymi, co pozwala na oglądanie obrazu z dowolnej kamery za pośrednictwem dowolnego komputera podłączonego do Internetu.

Data dodania: 2012-12-18

Wyświetleń: 2135

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kamera IP BCSKamera sieciowa wyposażona jest w interfejs sieciowy oraz ma przydzielony własny adres ip. Kamera ip nie tylko obrabia przesyłany obraz, ale także nim zarządza. Potrafi wykryć zagrożenia, zgłosić alarm, a nawet wysłać mejla czy smsa. Za jej pośrednictwem osoba nadzorująca może zapalić światło czy - w razie, gdy widzi, że dzieje się coś niepożądanego, np. ktoś włamuje się na teren jakiegoś obiektu - to przez mikrofon można poinformować tego osobnika, że właśnie jest podglądany. Ogromną zaletą systemu jest także sam fakt, że udział czynnika ludzkiego został tu zmniejszony do minimum. Człowiek w zasadzie nie musi robić niczego innego, jak w razie alarmu sprawdzić, co się stało i jeśli istnieje taka potrzeba, to zawiadamia odpowiednie służby.

Sieciowy system telewizji przemysłowej to nie tylko kamery ip, ale także specjalistyczne oprogramowanie do zapisu i zarządzania materiałem wizyjnym. Mowa o rejestratorach ip. Wszystkie te elementy tworzą wspaniały system monitoringu wizyjnego, który ma całkiem nowe, lepsze oblicze, z ogromnym potencjałem. Możliwości zastosowania takiego rozwiązania, jakim jest monitoring ip są w zasadzie nieograniczone. Jego największą zaletą jest to, że daje możliwość monitorowania obiektów rozproszonych nawet na całym świecie. Ponadto system może zawierać ogromną liczbę kamer ip, co pozwala na tworzenie wielkich instalacji. Fantastyczne jest to, że kamery ip mogą być rozmieszczone w najróżniejszych lokalizacjach, dzielić je może tysiące kilometrów, a nadzór nad nimi wszystkimi sprawuje się w jednym miejscu, bez względu na swoją aktualną lokalizację. Mało tego, w dowolnym momencie można taki system rozbudować, zmienić jego konfigurację, wesprzeć dodatkowym oprogramowaniem.

Monitoring ip to przyszłościowe rozwiązanie w zasadzie dla każdego, kto ceni najwyższy poziom bezpieczeństwa. Z takiego rozwiązania korzystają przede wszystkim centra handlowe, obiekty użyteczności publicznej, obiekty sportowe, lotniska, ogromne kasyna, hotele, banki, stacje benzynowe, czyli miejsca, gdzie bezpieczeństwo ludzi jest priorytetem.
Monitoring ip to przyszłość i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Coraz częściej systemy analogowe wypierane są przez systemy ip i wbrew pozorom wcale nie są droższe niż analogowe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena