Czy wiesz, że systematyczne stosowanie wosku osłabia włosy i spowalnia ich odrastanie? Nie tylko wosk ma takie działanie, ale również inne metody wyrywania włosków. Należy do nich depilacja pastą cukrową. Obie te metody mają tę zaletę, że po ich zastosowaniu włoski rzadko wrastają, jak już to sporadycznie.

Data dodania: 2011-02-15

Wyświetleń: 3988

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy wiesz, że systematyczne stosowanie wosku osłabia włosy i spowalnia ich odrastanie? Nie tylko wosk ma takie działanie, ale również inne metody wyrywania włosków. Należy do nich depilacja pastą cukrową. Obie te metody mają tę zaletę, że po ich zastosowaniu włoski rzadko wrastają, jak już to sporadycznie. Co istotne, po wielokrotnym wyrywaniu włosek może już nigdy nie odrosnąć. Obserwują to osoby od dłuższego czasu stosujące wyrywanie wraz  z cebulkami jako sposób depilacji. Niestety większość włosków odrośnie i tak może się to przedłużać latami.

Ale jest sposób na szybszą i skuteczniejszą likwidację włosków i opóźnienie ich odrastania, aż do opóźnienia w nieskończoność, czyli docelowo całkowitej likwidacji zbędnego owłosienia. Metoda ta polega na stosowaniu oleju z krokosza w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie.

Dla kobiet z nadmiernym owłosieniem jest to bardzo dobre i pomocne rozwiązanie, oszczędzające wielu zmartwień, czasu i pieniędzy. Przy tym nie ma skutków ubocznych. Ma za to skutki drugorzędne, dobroczynne dla skóry.

Stosowanie oleju z krokosza w celach trwałej depilacji wymaga systematyczności i zaplanowanego działania. Zaletą jest to, że metoda jest tania, łatwa i przyjemna a efekty trwałe.

Porównajmy na przykład do depilacji laserowej. Nie będę się rozpisywać o przeciwwskazaniach. Sama cena jest już przeciwwskazaniem dla wielu osób. Wydać kilka tysięcy złotych na pozbycie się włosów na nogach? Depilacja łydek i ud tyle kosztuje? To już lepiej chodzić latem w długich spodniach i zrezygnować z basenu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena