Jeśli zaczynasz dopiero uczyć się angielskiego lub już się go uczysz i …   - nie chcesz wpaść w wielką pułapkę, w którą padają tacy ludzie, jak Ty; - nie chcesz tracić krocie czasu i pieniędzy na nie efektywną naukę angielskiego; - chcesz osiągać tak dobre i szybkie efekty, jak dzieci?

Data dodania: 2010-12-27

Wyświetleń: 2019

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli zaczynasz dopiero uczyć się angielskiego lub już się go uczysz i …

 

- nie chcesz wpaść w wielką pułapkę, w którą padają tacy ludzie, jak Ty;

- nie chcesz tracić krocie czasu i pieniędzy na nie efektywną naukę angielskiego;

- chcesz osiągać tak dobre i szybkie efekty, jak dzieci, które samodzielne opanowują język rodziców?

 

…. to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

 

Obecnie dla ludzi takich, jak Ty jest dostępny niesamowity wybór sposobów i materiałów do nauki angielskiego. Już nie jest to tylko szkoła językowa, programy językowe na CD/DVD, kursy zagraniczne, czy prywatne lekcje. Dzisiaj, w dobie Internetu, możesz z powodzeniem wykorzystywać jego możliwości, aby znacznie skrócić czas samej nauki i przy okazji sporo zaoszczędzić.

 

Wynika to z prostego faktu, że Internet pozbawia nas dwóch wielkich ograniczeń: czasu i przestrzeni. Dzięki temu:

 

- Możesz uczyć się, kiedy chcesz. Nie jesteś ograniczony żadnymi grafikami pracy szkoły językowej, nie musisz umawiać się ze swoim nauczycielem. Wystarczy włączyć komputer z dostępem do Internetu.

- Możesz uczyć się, gdzie chcesz. Wszystko jedno, czy jesteś u siebie w domu, czy na drugim końcu świata. Nie ma to żadnego znaczenia, tak długo, jak długo masz swobodny dostęp do Internetu.

 

Jeśli zdecydujesz się na naukę angielskiego online, zauważysz także, że:

 

- nie musisz poświęcać dodatkowego czasu i pieniędzy na dojazd do szkoły językowej/nauczyciela;

- nie musisz kupować żadnych materiałów do nauki, gdyż wszystko dostępne jest w sieci;

- cena jakiegokolwiek programu do nauki angielskiego online jest wielokrotnie niższa, niż koszt przerobienia takiego samego zakresu materiału w szkole językowej.

 

Już tylko te powyższe powody, powinny sprawić, że naprawdę mocno zainteresujesz się nauką angielskiego on-line.

 

Jednak, istnieje pewna pułapka, która sprawia, że dla większości nauka angielskiego online daje gorsze efekty, niż standardowa nauka w szkole językowej.

 

Dlaczego?

 

Samo narzędzie za pomocą którego uczymy się języka, jeszcze nie determinuje uzyskiwanych rezultatów. Robi to - metoda według której się uczymy.

 

Cały sekret skuteczności jakiejkolwiek metody nauki angielskiego tkwi w samych jej założeniach. Jeśli dana metoda jest z gruntu zła i uczy nie tego, co trzeba lub nie tak, jak trzeba, to wszystko jedno, czy będziesz się uczyć za jej pośrednictwem angielskiego przez stronę internetową, czy w szkole językowej – rezultat będzie identyczny, chociaż online zaoszczędzisz na tym wszystkim pieniądze i czas.

 

Jak już wspomniałem w artykule pt. „Angielski dla początkujących - od czego zacząć naukę angielskiego?” - naukę angielskiego należy rozpocząć od zbudowania sobie solidnego fundamentu w postaci znajomości najczęściej używanych słówek w języku angielskim, a dopiero później zająć się opanowywaniem innych umiejętności językowych.

 

Jednak oferta różnych programów, czy stron internetowych przeznaczonych do nauki angielskiego, nawet jeśli jest płatna, pomija ten element i skupia się na jednoczesnym uczeniu Ciebie różnych elementów językowych – identycznie, jak to miejsce np. w szkole językowej.

 

Przypomina to naukę języka „po omacku”, kiedy to masz poczucie, że naprawdę starasz się i uczysz różnych rzeczy, ale nie prowadzi to w żadnym razie do umiejętności swobodnego komunikowania się w angielskim, co wywołuje w Tobie poczucie potrzeby jeszcze głębszych studiów nad językiem, o co tylko chodzi szkołom językowym, prywatnym nauczycielom, twórcom stron i programów do nauki angielskiego.

 

Absolutnie szkoda Twojego czasu na taką naukę.

 

Zamiast tego wszystkiego, skup się tylko na tym, aby opanować najczęściej używane słówka w angielskim, wykorzystując do tego dobrodziejstwa Internetu, a dopiero później zainteresuj się tym, co oferuje ogromna ilość portali, stron i programów do nauki angielskiego.

 

Dzięki temu, będziesz w stanie świadomie wybrać te elementy oraz umiejętności językowe, które chcesz opanować i ukierunkujesz swoją naukę na nie, mając świadomość, że posiadasz już znajomość tych słówek angielskich, które odpowiedzialne są za jego rozumienie. Pozwoli Ci to zmaksymalizować swój czas i pieniądze poprzez wykorzystanie zalet nauki online, a przecież oto właśnie chodzi.

 

Jak to jednak zrobić? Najszybciej poznasz tysiąc najczęściej używanych słówek w angielskim, ucząc się ich w identyczny sposób, jak dzieci, czyli poprzez wielokrotny kontakt z ich pisownią i wymową w losowo dobranych odstępach czasu, co umożliwia Ci serwis: www.1000slow.pl.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena