Rozwiązanie wszystkich barier na drodze do wolności finansowej: polega na ….......
…przeprogramowaniu swojego umysłu na sukces finansowy.

Data dodania: 2011-05-13

Wyświetleń: 2141

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozwiązanie wszystkich barier na drodze do wolności finansowej: polega na…

…przeprogramowaniu swojego umysłu na sukces finansowy.

Jak to zrobić?

Zwróciliśmy się z tym pytaniem do Marcina Kijaka (www.MarcinKijak.pl), który od ponad 10 lat zajmuje się tematyką rozwoju osobistego.

Marcin wybrał specjalnie dla naszych czytelników jedną z najbardziej skutecznych technik, której zastosowanie pozwoli przeprogramować Twój umysł na sukces finansowy.

Mentalność to podstawa Twoich osiągnięć

Dlaczego jedni ludzie odnoszą ogromne, spektakularne sukcesy a inni całe życie klepią biedę? Czemu jedni z łatwością osiągają swoje cele, a inni wciąż mają to samo? Czyżby „zrządzenie losu”?

Fakt – raz na milion przypadków ktoś dostaje spadek po dziadkach i nie musi już więcej pracować. Po prostu miał szczęście. Ale w pozostałych sytuacjach jest inaczej. I podejrzewam, że w Twojej sytuacji też nie miał miejsca żaden cud, skoro czytasz te słowa.

Jest kilka czynników, które wpływają na Twoje osiągnięcia. Należą do nich: umiejętność wyznaczania celów, działanie i... Twoja mentalność.

Zapewne słyszałeś o przypadkach, gdy ktoś wygrał milion w totka... I po roku był w gorszej sytuacji niż przed wygraną. Prawdą jest to, że większość osób, które otrzymują pieniądze poprzez spadek lub wygraną, traci je w błyskawicznym tempie. A to właśnie za sprawą mentalności. Nie są przygotowani na duże pieniądze.

Siedzibą Twojej mentalności jest podświadomość. Dlaczego podświadomość jest tak bardzo ważna i wpływowa?

Wyobraź sobie olbrzymią górę lodową. Widzisz jej wierzchołek. To właśnie jest umysł świadomy. Ale to nie wszystko. Cała reszta znajduje się pod taflą oceanu! Największa część schowana jest tam, gdzie jej pozornie nie ma!

Z badań psychologów wynika, że... (usiądź wygodnie, bo to może być szokujące) 99% decyzji jakie codziennie podejmujesz i działań, jakie wykonujesz, sterowane jest przez podświadomość! Nie wierzysz? Sprawdź!

Czy musisz skupić się i analizować sposób zawiązywania buta? Albo czyszczenia zębów? Czy jedząc śniadanie, świadomie skupiasz się w którą rękę wziąć łyżkę lub kanapkę? Odpowiedź brzmi: NIE. Całą pracę wykonuje podświadomość.

A teraz pomyśl o decyzjach. Czy wybierając w sklepie dany artykuł w pełni świadomie podejmujesz decyzję? Czy może skusiła Cię obniżka cen, ładne opakowanie, albo „potrzeba”? Gdy zajrzysz głębiej, podstawę prawie każdego wyboru będzie stanowiła właśnie podświadomość. Twój nieświadomy umysł nieustannie szepcze Ci do ucha, co masz zrobić w danej chwili, a umysł świadomy racjonalizuje wybory.

Tutaj odsyłam do prac Cialdiniego, a znajdziesz dokładne wyjaśnienie zachodzących w Twojej głowie procesów.

Czy jedziesz na autopilocie?

Docieramy teraz do bardzo ważnego elementu. W Twoim umyśle zainstalowany jest mechanizm, spełniający rolę termostatu bogactwa. Termostat to urządzenie, które kontroluje temperaturę i w razie jej spadku, włącza grzejnik. Termostat bogactwa to system, który kontroluje Twoje finanse.

Domyślnie jest on ustawiony na określoną kwotę, którą zarabiasz. Wynika to z tego, w jakim środowisku żyjesz, z kim się przyjaźnisz, jak zostałeś wychowany. Gdy nagle w Twoim życiu pojawia się za dużo pieniędzy, termostat zadba o to, aby ich nadmiar szybko uciekł przez palce. A to coś sobie kupisz, a to gdzieś wyjedziesz... Stąd osoby które wygrywają, zaraz tracą pieniądze.

Z drugiej strony gdy zarabiasz, powiedzmy 2000 zł, to obniżka pensji o 200 zł spowoduje silne, negatywne uczucie braku. A to spowoduje, że rozejrzysz się za inną pracą lub czymś dodatkowym.

Większość osób „jedzie” na autopilocie i nie kontroluje pracy swojego termostatu bogactwa. Nawet nie wiedzą, że jest taki mechanizm. Jednak warto zadbać o jego regulację i przejść na tryb manualny! Za chwilę dowiesz się, jak to zrobić w prosty i skuteczny sposób!

Ustawianie Termostatu Bogactwa

Wersja mocniejsza, dłuższa.

a) Usiądź wygodnie i odpręż się. Zamknięcie oczu pomoże Ci osiągnąć głębszy poziom rozluźnienia. Pomyśl o przyjemnej sytuacji, gdy byłeś naprawdę zrelaksowany. Pozostań przez chwilę w tym stanie i pozwól sobie na przyjemne odczucia.

b) Następnie powoli przenieś się na leśną ścieżkę. Rozejrzyj się dookoła i postaraj się zapamiętać szczegóły tej drogi. Poczuj świeży zapach leśnych igieł, uczucie delikatnego wiatru na twarzy, usłysz głosy ptaków. Idź tą ścieżką przez następnych kilka-kilkanaście metrów aż zobaczysz stary dworek. Taki jak w dawnych czasach. Może pamiętasz dworek w Panu Tadeuszu?

c) Wejdź do środka i rozejrzyj się. Być może zauważysz, że wnętrze wygląda na opuszczone. Kurz, pajęczyny, nieco wyblakłe kolory. Nawet możesz poczuć ten zapach staroci, który kojarzy Ci się z opuszczonymi, starymi miejscami.

d) Teraz zobacz, ze w pewnym momencie widzisz windę. Taką zwyczajną windę, jaką czasem jeździsz. Wejdź do niej. W środku zauważysz guziki, odpowiadające kolejnym piętrom. Teraz jesteś na poziomie 0. Wciśnij -10 bo tam chcesz się znaleźć. Teraz winda zaczyna powoli zjeżdżać, coraz głębiej i głębiej, a Ty w tym czasie przyjemnie się rozluźniasz i zwracasz uwagę jak przełączają się kolejne cyfry: 0, -1, -2, -3... aż w pewnym momencie docierasz do poziomu -10.

e) Drzwi otwierają się powoli, a Ty wychodzisz. Widzisz korytarz i po chwili, mijając kolejne ciekawe miejsca docierasz do ogromnych, masywnych drzwi. Są to drzwi do Twojego wewnętrznego centrum sterowania. Tylko Ty możesz je otworzyć, dotykając czytnika linii papilarnych który zauważasz po jednej ze stron drzwi. Gdy to zrobisz, drzwi otwierają się i oto przed Tobą pojawia się ten widok: wielka sala z różnymi stanowiskami, komputerami, i innymi urządzeniami.

f) Teraz podchodzisz do miejsca, w którym znajduje się Twój termostat bogactwa. Zobacz, go, dotknij. Zauważ na jaką kwotę jest teraz nastawiony. Obok pokrętła jest mały monitorek, który ukazuje Twoje obecne zasoby finansowe, to co posiadasz już teraz.

g) Teraz przekręć pokrętło na wyższą kwotę, minimum 2x większą niż masz w chwili obecnej. Jak się czujesz? Zobacz, że na monitorze pokazało się więcej droższych rzeczy, które sobie za te pieniądze kupiłeś.

h) Teraz jeszcze mocniej przekręć pokrętło tak, abyś miał 10 razy więcej, niż było na początku. Zobacz, jakie nowe elementy pojawiły się w Twoim życiu, które wyświetla monitor.

i) Na koniec przesuń pokrętło na taką kwotę, z którą czujesz się komfortowo. Pamiętaj, aby kwota była wyższa niż była pierwotnie ustawiona. Spójrz jeszcze raz na monitor i powiedz sobie, że tu będziesz wracał od czasu do czasu, podwyższając systematycznie Twój termostat bogactwa!

j) Rozejrzyj się jeszcze i wyjdź z centrum sterowania, zamknij drzwi, powróć do windy. Naciśnij „0” i zobacz, jak powoli wracasz do góry. Po wyjściu z windy rozejrzyj się po dworku i zobacz, że coś się zmieniło!

k) Tak! Gdy byłeś na dole, dworek przeszedł gruntowny remont i teraz wszystko wygląda jak nowe! Zniknął kurz, pajęczyny, a kolory stały się żywsze! Porozglądaj się jeszcze przez moment i gdy poczujesz że chcesz wyjść, opuść dworek. Wracając leśną ścieżką zobacz, co się zmieniło. Może głosy ptaków są silniejsze? Może inaczej świeci słońce? Może zapach jest intensywniejszy? A może drzewa wyglądają nieco inaczej?

l) Po chwili gdy będziesz gotowy, przeciągnij się ospale i otwórz oczy, gotowy do przyjęcia większej ilości pieniędzy do swojego życia!

Wersja szybka.

Wyobraź sobie panel sterowania Twoimi finansami i pokrętło, odpowiedzialne za kwotę jaką zarabiasz. Wykonaj część ćwiczenia od „f” do „i” a potem wyobraź sobie, jak zmiana wpłynęła na Twoją sytuację finansową.

 

Podsumowanie

Zaprezentowana technika jest naprawdę skuteczna, chociaż jej zastosowanie może okazać się dla Ciebie nieco trudne i dziwne. Nie zrażaj się jednak, gdyż technika ta pomogła naprawdę wielu ludziom zmienić sposób swojego myślenia o pieniądzach.

 

===

Ten artykuł to fragment pierwszej lekcji kursu pt.

 

WOLNI FINANSOWO:

Jak, nie zmieniając swojej pracy, z przeciętną pensją, stać się niezależnym finansowo?

Licencja: Creative Commons
2 Ocena