-Karta kredytowa. To świetne rozwiązanie, gdy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na krótki czas. Płacąc kartą, możesz pożyczyć od kilkuset do kilku tysięcy złotych (zależy od twoich zarobków). Bank nie nalicza odsetek, gdy dług oddasz w określonym czasie (50-60 dni). Zaciągniętą na karcie pożyczkę możesz rozłożyć na raty i spłacać jak zwykły kredyt, wtedy jednak zapłacisz odsetki, i to niemałe (obecnie maksymalnie 20 procent w skali roku). Pamiętaj też, że gdy wypłacisz pieniądze kartą z bankomatu, odsetki będą naliczane od pierwszego dnia!
-Szybka pożyczka. Wybierz ją, gdy potrzebujesz pożyczyć większą kwotę (nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych) na dłuższy czas (kilka lat). By otrzymać pożyczkę, będziesz potrzebował zaświadczenia o zarobkach, a bank dodatkowo sprawdzi, czy nie figurujesz na liście dłużników. Decyzję o przyznaniu pożyczki zwykle otrzymasz w ciągu kilku godzin, a pieniądze w kilka dni. Koszt pożyczki to nie samo oprocentowanie, ale też np. opłata przygotowawcza i prowizja. Dlatego zawsze proś o podanie RRSO- ostatecznej ceny pożyczki (obecnie maks. 20 proc. w skali roku).
-Debet. Weź pod uwagę, jeśli szukasz niskiej pożyczki maksymalnie na miesiąc. Debet uruchamiany jest w koncie i zwykle wynosi kilkaset złotych, a jego oprocentowanie jest porównywalne do karty kredytowej. Całość zaciągniętego debetu wraz z odsetkami musisz spłacić w ciągu miesiąca, potem znów możesz go użyć. Odsetki są liczone tylko za okres korzystania z kredytu. Termin spłaty debetu jest przestrzegany bardzo restrykcyjnie. Gdy spóźnisz się z oddaniem pieniędzy choćby o jeden dzień, bank zacznie ci naliczaćodsetki karne (ok. 20 proc. w skali roku).
-Kredyt odnawialny w koncie. Działa bardzo podobnie jak debet, tyle, że nie musi być spłacony w ciągu jednego miesiąca. Limit przyznawany jest na rok, a za jego udostępnienie bank pobiera prowizję, zwykle jest to ok. 0,5- 1 proc. przyznanego limitu. Odsetki (niższe niż zwykłej pożyczki i debetu) liczone są tylko od wykorzystanej kwoty.