Właściwości zdrowotne witaminy C, która wzmacnia odporność organizmu są szeroko znane. A co z zastosowaniem w kosmetologii? Nie wszyscy wiedzą, że witamina C odpowiada za sprawne wytwarzanie w organizmie kolagenu, który jest głównym składnikiem skóry. Co z tego wynika…

Data dodania: 2010-12-02

Wyświetleń: 2332

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Witamina C, czyli kwas askorbinowy, została odkryta na początku XX wieku przez Węgra, który wyodrębnił ją z papryki. Obecnie do celów leczniczych substancję pozyskuje się z owocu dzikiej róży. Na początku stosowano ją głównie jako konserwant kosmetyków oraz środek skuteczny przeciw chorobom.

Niedawno odkryto znaczenie witaminy C w połączeniu z kolagenem – bierze ona udział w procesie tworzenia kolagenu, który łączy wszystkie składniki skóry. Jakie ma to znaczenie? „Kolagen to główny składnik naszej skóry. Po 20 roku życia organizm zaczyna produkować coraz mniej tej substancji, tym samym skóra traci sprężystość oraz elastyczność i tworzą się zmarszczki” – mówi Agnieszka Owczarek, ekspertka ds. piękna z firmy Noble Health. „Witamina C chroni cząsteczki kolagenu przed działaniem wolnych rodników, ale nie zwiększa jego produkcji. Przy stosowaniu preparatów z kolagenem ważne jest wzmacnianie ich działania witaminą C.”

Kolagen korzystnie wpływa na urodę - spłyca zmarszczki mimiczne oraz zapobiega pojawianiu się nowych zmarszczek. Poprawia strukturę, elastyczność i nawilżenie skóry. Usuwa przebarwienia. Zmniejsza cellulit i spłyca rozstępy. Kolagen w połączeniu z witaminą C ułatwia gojenie się ran, wzmacnia włosy i paznokcie.

Aby uzyskać korzystne efekty kuracji preparatami zawierającymi kolagen, należy zwrócić uwagę czy zawierają w swoim składzie witaminę C. Tylko połączenie tych substancji pozwoli na regenerację białek kolagenowych w skórze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena