Kosmoceutyki, są preparatami z pogranicza medycyny i kosmetyki. Stosowane są jako preparaty wspomagające leczenie w przypadku różnych problemów skórnych, a także do specjalistycznej pielęgnacji skóry zdrowej.

Data dodania: 2010-10-26

Wyświetleń: 4440

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

KOSMOCEUTYKI

Ścisła definicja słowa ,,kosmeceutyki" nie  istnieje. Umownie nazywa się tak specyfiki zalecane przez dermatologów lub farmaceutów. W Polsce nie ma przepisów regulujących to, który preparat powinien być sprzedawany w aptece czy gabinecie lekarskim, a który w sklepie. Tak naprawdę decyduje o tym producent. Jednak kosmoceutyki znacznie się  różnią od preparatów w drogeriach.

Kosmeceutyki, są preparatami z pogranicza medycyny i kosmetyki. Stosowane są jako preparaty wspomagające leczenie w przypadku różnych problemów skórnych, a także do specjalistycznej pielęgnacji skóry zdrowej.

Proces powstawania kosmoceutyków (kosmetyków o działaniu pielęgnacyjno - leczniczym) przypomina procesy stosowane przy produkcji leków.

Kosmeceutyki zaleca się w pielęgnacji skóry z następującymi dolegliwościami:
- skóra sucha, wrażliwa, odwodniona;
- trądzik pospolity (działanie przeciwłojotokowe);

- łojotokowe zapalenie skóry
- trądzik różowaty;
- profilaktyka starzenia się skóry;
- przebarwienia skóry;
- skóra w okresie menopauzy;
- skóra naczyniowa (działanie wzmacniające ściany naczyń krwionośnych);
- atopowe zapalenie skóry i wiele innych.

 Skóra z takimi problemami musi być odpowiednio pielęgnowana, a błędy popełnione w pielęgnacji domowej mogą doprowadzić do zaostrzenia się stanów chorobowych! Dlatego trzeba odpowiednio dobrać kosmoceutyk, zwracając uwagę na: typ cery, kondycję skóry, porę roku czy nawet tryb życia. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki kosmetyk wybrać zawsze warto poradzić się specjalisty.

Kosmeceutyki, mogą poszczycić się faktycznie imponującym składem o zwiększonej ilości składników aktywnych. Często pozbawione są sztucznych polepszaczy takich jak: barwniki, związki zapachowe, konserwanty, które jakże często bywają przyczyną uczuleń i podrażnień. Związki chemiczne zawarte w preparatach tego typu wywierają korzystny wpływ na metabolizm skóry, a badania naukowe są tego dowodem. Poprzez stosowanie takiego specyfiku następuje stymulacja regeneracji skóry      i zwiększona jej odporność, opóźnienie procesów degradacji i starzenia się skóry. Można zaobserwować efektywne nawilżenie, odżywienie skóry, pojędrnienie, działanie tonizujące, stymulujące, jak również wygładzające zmarszczki, zmniejszające cellulit Oczywiście nie można mówić tu o działaniu konkretnie leczniczym, raczej na pograniczu kosmetycznego a leczniczego.

Wśród kosmoceutykow znajdziesz preparaty przeciwstarzeniowe, przeciwtrądzikowe, rozjaśniające przebarwienia, do pilingu, cery naczynkowej, na rozstępy. Przygotują też skórę do zabiegów medycyny estetycznej i pomagają kontynuować terapię w domu. Dobierasz je indywidualnie, po konsultacji z lekarzem. Tak, jak przepisywane na receptę leki.

Kosmeceutykami o bardzo skutecznym działaniu, są preparaty zawierające w swym składzie Colostrum. Są to produkty najnowszej generacji, które dzięki swojemu składowi są produktami niepowtarzalnymi oraz kompletnymi pod względem maksymalnego nasycenia aktywnymi biologicznie składnikami naturalnymi jak: białka, węglowodany, tłuszcze, minerały, witaminy oraz naskórkowe czynniki wzrostu. Posiadają one właściwości odżywcze, energetyczne i ochronne.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Formuły kosmeceutyków powstają  dzięki zespołowej pracy lekarzy, farmaceutów  i ekspertów przemysłu kosmetycznego o światowej sławie. Mają oni  zazwyczaj na swoim koncie szereg osiągnięć w dziedzinie ochrony skóry i tworzenia leków przeciwdziałających jej starzeniu. Każdy z ich wynalazków  jest szczegółowo przebadany klinicznie zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i efektywności działania.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena