Poznaj sposoby na szybszą naukę języka obcego. Dowiedz się skąd brać pomoce. W artykule znajdziesz 4 punkty, dzięki którym Muhamed Mesic opanował 56 języków obcych!

Data dodania: 2010-10-23

Wyświetleń: 1972

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak nauczyć się języka szybko i skutecznie?

To pytanie zadaje sobie wielu uczniów i studentów oraz osób, którym zależy na szybkim opanowaniu języka obcego. Części z nas wydaje się, że aby poznać dobrze język obcy konieczne jest wyjechanie do kraju danego języka. Znam jednak osoby, które władają językiem obcym na poziomie potrzebnym  do prowadzenia rozmów biznesowych, pomimo tego, że nigdy nie były w Rosji, czy Niemczech.

Obecnie dysponujemy możliwościami, jakich jeszcze kilka lat temu nie było. Mamy mozliwość nauczenia się języka nawet nie wychodząc z domu.

Co robić, by nauka przyniosła jak najlepsze efekty?

1. Znaleźć czas na język. Muhamed Mesic, który włada 56 językami korzysta z każdej wolnej chwili. Słucha języków obcych jadąc samochodem. Kiedy czyta wiadomości robi to w kilku różnych językach. Słucha muzyki z różnych krajów.

2. Robi to  z pasją. Każdy kolejny język, którego się uczy jest dla niego ważny. Zawsze ma powód, by uczyć sie języków. Ostatnio zachwycił sie muzyką z kraju, którego języka jeszcze nie znał. Postanowił, że chce do tego stopnia opanować ten język, by rozumieć słowo śpiewane. Dzięki temu, że robi to z pasją nie odrywa się szybko od nauki i uczy sie tak długo, aż osiągnie zamierzony sukces.

3. Korzysta ze zdobyczy nowych technologii. Muhamed uczy się w sposób nietradycyjny. Bardzo ważny dla niego jest kontakt z językiem obcym w oryginale. To dlatego uczy się poprzez you tube. Ucząc się języka masz do dyspozycji internet, a w nim strony z już wyszukanymi filmikami i tekstami, np. w języku rosyjskim. Poprzez słuchanie języka w oryginale przyzwyczaisz się do jego prawidłowego  brzmienia. I kiedy wyjedziesz za granicę łatwiej CI będzie zrozmieć tamtejszych mieszkańców. Uzupełnienie tradycyjnej nauki języka o nowe zdobycze techniki pozwoli Ci szybciej opanować nowy język.

4. Ćwiczenie czyni mistrza. Im częściej będziesz posługiwać się językiem obcym, tym lepiej będziesz go znać. W szkołach nauczyciele koncentrują się na błędach. Powoduje to, że uczniowie, nawet po kilku latach nauki boją się zacząc mówić po rosyjsku. Cały czas nie chcą popełnić błędu.Tymczasem nie używanego języka zapomina się bardzo szybko. Ważne jest, by mówić jak najwięcej. Na początku każdy robi błędy. To jest  naturalne. Im częściej będziesz szukać możliwości do używania języka, tym lepiej będziesz go poznawać. To dzieki używaniu języka wzbogacisz swoje słownictwo, nabieżesz  prędkości w mówieniu. Z czasem opanujesz język obcy do tego stopnia, że uznasz iż czas na nowy język ;)

życzę Ci powodzenia,

Jolanta

Licencja: Creative Commons