Badając życiorysy osób, które odniosły sukces znaleźć można kilka wspólnych cech. Jeśli pragniesz osiągnąć sukces odkryj niezbędne cechy i pracuj nad nimi.Poniżej znajdziesz przydatną listę.

Data dodania: 2010-10-23

Wyświetleń: 2116

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Cele i priorytety. W wirze codziennych spraw można zgubić to, co najważniejsze. Aby osiągnąć to, czego się pragnie warto ustalić sobie priorytety. Dzięki nim to ,co ważne będzie ciągle na pierwszym miejscu.

Jak dojść do swoich priorytetów? Zastanów się , co chcesz osiągnąć, jaki masz cel. To dzięki jasno określonemu celowi i dązeniu do niego będziesz bliżej sukcesu.

2. Pasja. Ludzie sukcesu, kiedy się za coś zabierają robią to z pasją. To czym się zajmują daje im poczucie szczęścia. Stąd nie nazywają naukę nowej kompetencji nauką. A pracy nie nazywają pracą.

To dlatego osoby te tam gdzie inni narzekają przykladają się i codziennie z uśmiechem wykonują konieczne czynności. Pasja ich uskrzydla, dodaje im sil i wiary w swoje umiejętności.

3. Sami szukają informacji. Nie czekają aż będzie podana na tacy. Do znalezienia informacji wykorzystują różne źródła. Również te niestandardowe.

Ludzie sukcesu nie czekają na gotowe, sami proaktywnie poszukują ważnych dla siebie wiadomości. Dzięki temu, że wiedzę zdobywają w sposób niestandardowy, często szybciej znają fakty, które dla innych jeszcze są owiane tajemnicą. Szybciej dochodząc do informacji wyprzedzają osoby obok i znajdują nisze, które pozwalają im na zwielokrotnienie swoich dochodów.

4. Są systematyczni. Wiedzą, że aby posiąść nową umiejętność trzeba ją ciągle powtarzać. Wiedzą, że nie wystarczy zrobić czegoś raz. Dzięki systematyczności dochodzą do profesjonalizmu.

Wiedzą, że nie zawsze istnieje droga na skróty. Są świadomi tego, że aby do czegoś dojść trzeba ciężko popracować. Nie uginają się od zajęć. Ich sekretem jest wybieranie tych z dzialań, które coraz bardziej przybliżają ich do celu.

5. Posiadają umiejętność koncentracji. Kiedy uczą się nowej rzeczy, uczą się tylko jednej nowej rzeczy na raz. Nie robią wielu nowych czynności w tym samym czasie.

Dzięki temu koncentrują się na tym, co dla nich naprawdę ważne. Pracują nad jedną rzeczą. A kiedy osiągną w niej to, co zamierzali szukają nowego wyzwania. Dzięki temu są w stanie osiągnąć jeden sukces, za drugim.

Czego również Tobie życzę

Jolanta

Licencja: Creative Commons