Znasz osoby, które postanawiają, że schudną. Potem przez kilka dni, lub tygodni utrzymują swoje postanowienia. Powoli jednak ich działania przestają być regularne aż w końcu wracają do wcześniejszego rytmu życia. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci wprowadzić pozytywne zmiany na stale w życie.

Data dodania: 2010-10-05

Wyświetleń: 1688

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Zastanów się, dlaczego chcesz dbać o swoje zdrowie. Możesz to robić dla zdrowia, dla pieniędzy - im stan Twojego zdrowia będzie lepszy, tym będziesz rzadziej potrzebować prywatnych wizyt lekarskich i drogich leków. Dla lepszej kondycji, dla zgrabniejszej sylwetki, dla energii? Najlepiej wypisz na kartce swoje powody.

2. Poznaj powody, dla których ludzie rezygnują z uprawiania ćwiczeń fizycznych. Ich świadomość uchroni Cię przed popadnięciem w tarapaty. Najczęstsze powody rezygnacji z ćwiczeń to stawianie sobie zbyt wygórowanych celów i robienie zbyt wielu rzeczy na raz.

3. Zacznij od malej ilości powtórzeń.

4.. Ustal stalą porę ćwiczeń. Dobrze jest ćwiczyć rankiem. Wówczas utrata wagi będzie szybsza, a przez to widoczniejsza. Będzie Cię to motywować do dalszego działania. 

5. W następnym miesiącu zwiększ ilość powtórzeń o 50%. 

6. W kolejnym miesiącu do ćwiczeń dodaj  dietę. Na początek zmień tylko małą rzecz. Jedz mniejsze porcje niż zwykle a kolację jedz najpóźniej o 19.00.  Jest to lepsze niż wprowadzanie radykalnej diety, której nie da się długo utrzymać. 

7. Jedz regularnie. Dzięki regularnym posiłkom będziesz w stanie jeść mniejsze porcje, a Twój metabolizm będzie na szybkich obrotach. Jedz w swoim tempie. To nic, że inni skończą dużo wcześniej przed Tobą.

8. Jedz regularnie śniadania. Ich unikanie powoduje otyłość.

9. Nagradzaj się. Ćwiczyłeś rano – wieczorem zafunduj sobie kąpiel.

10. Uprzyjemniaj sobie ćwiczenia. Włącz swoją ulubioną muzykę, biegając wybieraj widokowe trasy.

11. Dzień wcześniej przygotuj swoje ubranie. Kiedy będziesz spakowany będzie Ci trudniej użyć wymówki przed ćwiczeniami.

12.Zmieniaj ćwiczenia. Wybieraj te sporty, które lubisz. Po 2 i pól miesiąca regularnych ćwiczeń ich wykonywanie stanie się dla Ciebie czymś naturalnym.

Powodzenia!!!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena