Kredyt mieszkaniowy w programie Rodzina na Swoim jest sposobem na własne mieszkanie czy też dom jednorodzinny dla osób, które nie mogłyby sobie pozwolić na komercyjny kredyt mieszkaniowy.

Data dodania: 2010-10-02

Wyświetleń: 1663

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzięki pomocy rządowej dostęp do rynku nieruchomości uzyskują osoby mające niewystarczającą zdolność kredytową. Istnieje szereg warunków, które muszą spełnić zarówno osoby starające się o takowe zobowiązanie jak i nieruchomości, jakie zamierzają one nabyć za pożyczone od banków i instytucji finansowych pieniądze.

Chodzi tutaj o takie warunki jak stan cywilny ludzi zainteresowanych kredytem. Udzielany jest on małżonkom, a także rodzicom samotnie wychowującym dzieci. Planowane są jednak zmiany mające dopuścić do programu również osoby samotne tzw. singli, ale jak na razie nie jest on dla nich dostępny. Znaczenie ma również wielkość mieszkania czy też domu jednorodzinnego a także cena metra kwadratowego. Oczywiście znaczenie maja również zarobki osiągane przez przyszłych kredytobiorców. Jest to tylko kilka ogólnych zasad, jakie rządzą programem.

Istnieje wiele portali internetowych, które oferują użytkownikom pełny zakres informacji o programie rodzina na swoim, dzięki którem potencjalny kredytobiorca może pozyskać szczegółowe informacje oraz obliczyć prognozowaną wysokość raty takiego kredytu w zależności od wartości mieszkania, kwoty kredytu, wyboru sposobu spłaty (raty równe czy też raty malejące) i tym podobnych czynników. Taka pomoc jest w wielu przypadkach bardzo ważna. Pomaga kredytobiorcom w podjęciu decyzji czy taki kredyt jest dla nich opłacalny. Może również posłużyć do porównania wysokości raty kredytu z dotacją rządową i kredytu czysto komercyjnego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena