Pomarańczowa skórka kontroluje Twoje życie. Bez przerwy myślisz o tym, czy aby nie widać jej przez ubranie, albo czy mężczyzna Twojego życia już go zauważył.  Dzień w dzień musisz pilnować swojej diety(aby tylko nie było w niej tłuszczu), biegasz, chodzisz na aerobik, albo pływasz. 

Data dodania: 2010-09-22

Wyświetleń: 1625

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po każdym prysznicu musisz wcierać żel, krem, balsam lub inny specyfik antycellulitowy. Ta cała walka z pomarańczową skórką zajmuję Ci mnóstwo czasu i pieniędzy. Jesteś już tym bardzo zmęczona i nagle w internecie dostrzegasz reklamę tabletek antycellulitowych. Czy to możliwe, żeby były skuteczne?

            Zacznijmy w ogóle od tego, czym właściwie jest cellulit. Jak wiemy przejawia się on jako nierówności, wgłębienia na powierzchni skóry, przypominające skórkę pomarańczową. W związku z tym, że zaburzenie te ujawnia się jak defekt skórny, moglibyśmy odnieść mylne wrażenie, że kremy, które będziemy stosować na powierzchni skóry wystarczą, aby całkowicie go zwalczyć. Prawda jest jednak taka, że jego przyczyny schowane są znacznie głębiej i kryją się we wnętrzu naszego ciała. Duże znaczenie ma tutaj ma gospodarka hormonalna naszego ciała. Nadmiar kobiecych hormonów(estrogenów) sprzyja to problemom z metabolizmem w komórkach tłuszczowych, które powiększają się pod wpływem nadmiaru zbędnych substancji. Gdy spojrzymy na to z tej strony tabletki wydają się nam wręcz idealne w walce z cellulitem. Dodatkowo, gdy zaczniemy analizować reklamy producentów tych produktów, zdaje nam się, że wreszcie uporamy się z uciążliwym problemem. Preparaty te bowiem przyspieszają procesy metaboliczne w organizmie, spalają tkankę tłuszczową, czyli są niczym antidotum na nasze problemy. Lek idealny można by powiedzieć. No właśnie zacznijmy od tego, że nie lek. Tabletki antycellulitowe to tylko i wyłącznie suplementy diety, które już z samej definicji mają za zadanie tylko wspomagać zbilansowaną dietę. Co za tym idzie działanie ich bardzo ograniczone.

            Należy również pamiętać o tym, że nie można wyleczyć się z cellulitu raz na zawsze, co za tym idzie niezbędne w tym wypadku jest długotrwałe( najprawdopodobniej do końca życia) stosowanie danej tabletki antycellulitowej, aby zapobiec nawrotowi skórki pomarańczowej. Oczywiście takie postępowanie może być związane z uzależnieniem się od danego preparatu, a jak wiadomo każde uzależnienie jest szkodliwe dla naszego organizmu, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Co gorsza składniki tabletek antycellulitowych wywołują skutki uboczne do których zalicza się m.in.:  reakcje alergiczne, bóle głowy, nudności, a w skrajnych wypadkach uszkodzenia wątroby.

            Suplementy diety w postaci tabletek antycellulitowych mogą być oczywiście skuteczne. Jednak długotrwały efekt przyniosą one jedynie wtedy, gdy połączymy je z tradycyjnymi metodami walki z tym zaburzeniem. Należy pamiętać, że cellulit jest złożonym problem i należy z nim walczyć na różnych poziomach. Optymalne będzie połączenie zbilansowane diety wspomaganej przez suplementy, aktywności fizycznej, a także stosowanie specjalistycznych kosmetyków antycellulitowych.

Oczekiwałyśmy cudów, magicznej tabletki, której zażycie codziennie rano będzie związane z fenomenalnym efektem- napiętej i gładkiej skórze już po tygodniu. Zamiast tego mamy tabletki antycellulitowe, suplementy diety, które mogą nam pomóc, jeżeli tylko same wykonamy przy mnóstwo pracy, w zasadzie takiej samej, jak zwykle. Czy warto w takim wypadku inwestować pieniądze w coś, co może pomóc, ale nie musi i w zasadzie w ogóle nie zmniejsza nakładu pracy, jaki musi włożyć w walkę z nieznośnym problemem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena