Czy wiesz, że ponad połowa Polek nosi źle dobrane biustonosze? A źle dopasowany stanik to przyczyna bólu piersi, bólu kręgosłupa, deformacji biustu i innych dolegliwości. Zmień stanik na lepszy rozmiar i od razu twoje piersi będą wyglądały na większe i jędrniejsze!

Data dodania: 2010-09-09

Wyświetleń: 2614

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Choć w dużych miastach coraz więcej sklepów oferuje usługi fachowej brafitterki, która pomaga dobrać rozmiar stanika, poza miastami sytuacja jest dramatyczna! Polki chętnie kupują tanią bieliznę na bazarach, gdzie za kilkanaście złotych można kupić koronkowy biustonosz. Niestety, staniki te są fatalnej jakości, a metki z rozmiarami są na nie naszywane zupełnie przypadkowo... Nie lepiej wygląda sytuacja w niewielkich sklepach. Ekspedientki szybko klasyfikują kobietę jako obdarzoną małym biustem – rozmiar 70 A lub B, biustem przeciętnym – 75 B lub C oraz biustem dużym, mieszczącym się w stanik o rozmiarze 75 D. Powyżej znajdują się już biusty gigantyczne, a wszelkie narzekania klientki traktowane są jako zbędne fanaberie. Tymczasem niemal żadna kobieta nie ma rozmiaru 75 C! Co gorsza, gdy klientka prosi o 70 B, a takiego rozmiaru akurat nie ma, ekspedientka proponuje jej rozmiar 75 A, argumentując, że nie ma żadnej różnicy. Efekt? Zdeformowane piersi lub biusty, których zupełnie nie widać. Zamiast powiększać piersi, kup dobry stanik a od razu twój biust będzie się wydawał o co najmniej rozmiar większy!

Dobieranie stanika: postawy

Podstawą dobrego doboru stanika jest prawidłowy pomiar. Potrzebujesz dobrej miarki krawieckiej i pomocy koleżanki – sama nie zmierzysz się dokładnie. Obwód pod biustem powinnaś mierzyć bardzo ściśle, na wydechu. Zanotuj wynik i zmierz się w biuście: dla odmiany weź głęboki wdech i zmierz się luźno. Od obwodu pod biustem odejmij 5 cm. Jeśli więc masz wynik 77 cm  to masz obwód 72 cm, zaokrąglamy w dół i  szukamy stanika z obwodem 70 cm. Wielkość miseczki zależy od różnicy między obwodem pod biustem i w biuście – wartości dla poszczególnych firm znajdziesz w specjalnych tabelkach na stronach internetowych.

Dobry stanik na mały biust

Jeśli dotychczas nosiłaś stanik o rozmiarze 70A, czas to zmienić! Przede wszystkim nie myśl, że jesteś pozbawiona piersi i powinnaś już odkładać pieniądze na operację plastyczną. Prawdopodobnie noszony przez ciebie stanik miał sporo za luźny obwód i za małe miseczki. Efekt? Piersi były rozpłaszczane na klatce piersiowej i wydawały się mniejsze niż w rzeczywistości. Jeśli ratowałaś się biustonoszami typu push up z dużą ilością gąbki, efekt także był nie do pozazdroszczenia. Tymczasem niewielkie piersi szczupłej kobiety mogą się bardzo zgrabnie prezentować w miękkim staniku o rozmiarze np. 60 D. Nie wierzysz? Koniecznie sprawdź, a gdy zobaczysz różnicę, już nigdy nie sięgniesz po tandetny, wypychany stanik. A świadomość, że masz stanik w rozmiarze D? Czy nie o tym marzyłaś już od czasów szkolnych...?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena