O tym jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego i jakie wymogi należy spełnić przed złożeniem wniosku o kredyt do banku. Wskazujemy wiarygodny kalkulator rat kredytu hipotecznego.

Data dodania: 2010-09-06

Wyświetleń: 2548

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Planując zakup własnego lokum zarówno mieszkania jak i domu jednorodzinnego warto zapoznać się z warunkami jakie stawiają instytucje finansowe przy ubieganiu się o finansowanie takiej nieruchomości. Kluczowymi czynnikami przy szacowaniu zdolności kredytowej są:

- źródło dochodów - Tu najlepiej widziana jest umowa o pracę zawarta co najmniej 3 miesięce temu. Działalność gospodarcza sprawdzana jest niestety dużo bardziej wnikliwie. W jej przypadku zwykle są to widełki od 12 do 24 miesięcy jako minimum do ubiegania się o kredyt.
- ilość dochodów za ostatnie 3 miesiące w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej + pit za ostatni rok. Tu należy pamiętać, że bank bierze pod uwagę również nasze środki, które pozostaną po odjęciu od dochodów miesięcznych kredytu i ew. innych zobowiązań czy to kredytowych, czy np.: alimentów lub leasingu (który liczony jest podobnie jak kredyt).
- niezaleganie ze składkami w ZUS i uregulowane należności w Urzędzie Skarbowym - należy przedstawić odpowiednie dokumenty świadczące o tym,
- brak wpisu w Banku Informacji Kredytowej - innymi słowy, czy nasze ew. historia kredytowa nie budzi zastrzeżeń i czy nie mamy już obecnie zaciagniętych zbyt wielu kredytów,

Na sam koniec pozostaje nam podjęcie  decyzji (przy spełnieniu powyższych wymagań) o tym na jaki kredyt hipoteczny nas stać realnie. Czy będzie to 200 000zł czy 350 000zł, jak również okres kredytowania od 8 do 50 lat. W obliczeniach wysokości raty i harmonogramu spłat pomoże Państwu kalkulator kredytowy. Po przeprowadzeniu symulacji można złożyć wnioski kredytowe o kredyt hipoteczny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena