Każdy pragnie zabłysnąć, pokazać się światu, zbliżyć do innych. Możecie teraz myśleć, że tak nie jest ale ja osobiście, moim skromnym, subiektywnym zdaniem jestem przekonany, że chociaż raz w życiu pragnęliście być zauważeni przez innych np. płacząc jako niemowlę.

Data dodania: 2010-09-03

Wyświetleń: 1323

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

To atawistyczne pragnienie nie ominęło również wirtualnego świata jakim jest Internet. Tutaj pełnie też ogromną rolę w całości marketingu wielu firm, sklepów. Tyczy się to już niemal wszystkich branż i każdej tematyki. Często chodzi o zyski, pieniądze, sprzedaż ale zależy też nam na rozgłosie by podzielić się swoim zdaniem, smutkami, radością, spełnionymi marzeniami czy informacjami na temat zainteresowań. Możliwości jest nieskończenie wiele dlatego temat głęboki i nie potrafię sytuacji zobrazować w tak krótkim artykule.

Przejdźmy zatem do meritum sprawy. Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa katalog stron internetowych? Otóż gdy założymy już taką stronę np. o wędkarstwie to chcemy się nią podzielić z innymi. Załóżmy, że nie wystarcza nam rozesłanie adresu do znajomych i rodziny. Wtedy musimy pojawić się w wyszukiwarce np. Google.

Pojawienie się w wynikach wyszukiwania umożliwi nam właśnie katalog stron. Najlepszy będzie bezpłatny katalog. Przynajmniej na początek możemy poeksperymentować bez uiszczania opłat. Dodajemy tam informacje o swojej stronie internetowej wraz z odnośnikiem do niej. Dzięki temu zyskujemy link prowadzący do nas, reklamujemy się i stajemy się bardziej wartościowi dla wyszukiwarek. Liczy się ilość ale również naturalność. Należy systematycznie dodawać stałą liczbę wpisów. Nie dodajemy na raz bardzo dużo wpisów.

Takie działania dają konkretne efekty w postaci wysokiej pozycji w wyszukiwarkach. Za tym kryję się dużo więcej korzyści w zależności od tematyki strony. Mogą to być odwiedzający o podobnych zainteresowaniach jak my. Również klienci jeśli prowadzimy sklep internetowy. Dzięki temu może stać się to naszym sposobem na życie. Wszystko dzięki promocji internetowej i pozycjonowaniu, które jest przecież tak łatwe.

Licencja: Creative Commons