Modne i piękne- białe zęby. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że naturalny kolor zdrowego nie jest biały! Czy więc oszukiwanie matki natury jest bezpieczne i skuteczne ?

Data dodania: 2010-09-02

Wyświetleń: 2491

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybielanie halogenową lampę Beyond

Sposób działania

Do wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym stosuje się nadtlenki mocznika i wodoru o stężeniu ok. 35%. Środki wybielające działają na zasadzie utleniaczy. Utleniaczem najczęściej jest nadtlenek wodoru. W procesie utleniania związki organiczne zawarte w strukturze zęba przekształcane są w prostsze związki, które wpływają na zmianę absorpcji energii świetlnej przez szkliwo. Ząb odbija mniej światła, co stwarza efekt wybielenia. Zmiany, jakie stwierdzono w strukturze szkliwa po wybieleniu są na podobnym lub nawet niższym poziomie niż wywoływane przez napoje o niskim pH.

Przeciwwskazania do wybielania:
- nadwrażliwość zębów
- znaczny ubytek szkliwa
- obecność rozległych wypełnień
- wypełnienia z amalgamatu, alergia na nadtlenki
- odczyn lub reakcja alergiczna na środki chemiczne lub pomocnicze
- ciąża i okres karmienia piersią

Wybielanie zębów jest również przeciwskazane u osób z bardzo intensywną nadwrażliwością zębów (możliwość nasilenia objawów). Zabieg wybielania trwa około jedną godzinę i polega na trzykrotnym (po 15 minut) nałożeniu specjalnego żelu na zęby oraz naświetleniu go lampą Beyond. Po opuszczeniu gabinetu możesz się bez wstydu szeroko uśmiechać! Efekt wybielenia zębów jest natychmiastowy, a skuteczność jest gwarantowana. Z wybielania powinny zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące, osoby chore na epilepsję lub chorobę Parkinsona. W celu przyspieszenia reakcji utleniania stosuje się źródło światła o specjalnej wiązce. Plomby w zębach się nie wybielają, wypełnienia znajdujące się w widocznych miejscach trzeba wymienić na jaśniejsze.

Efekt wybielenia utrzymuje się w zależności od indywidualnych czynników fizjologicznych, diety i higieny jamy ustnej od kilku miesięcy do kilku lat. Trzeba w tym czasie uważać na to co się pije- np. oca-colę, która sprzyja demineralizacji, czyli odwapnieniu zęba. Skala wybielenia jest zależna od indywidualnych czynników fizjologicznych. Po zabiegu może wystąpić krótkotrwała nadwrażliwość zębów, ustępująca zazwyczaj po około 12 godzinach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena