Ostatnio, przeglądając książki na jednej z półek w dobrze znanej księgarni, natknąłem się na książkę o mowie ciała. Wertując karty owej księgi natknąłem się spontanicznie na jeden obrazek, który dał mi dużo do myślenia i otworzył pewne klapki, które od jakiegoś czasu były zamknięte.

Data dodania: 2010-09-01

Wyświetleń: 1872

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zrozumiałem wtedy, że coś trzeba z tym zrobić! Okazało się, iż zwykle komunikaty takie jak gesty,  mimika, czy postawa mówią o drugim człowieku więcej, niż tysiąc słów.. Ale dlaczego częściej skupiamy się na słowach, niż na przykład na mimice? A może po prostu jesteśmy ograniczeni i nie mamy pojęcia, co kryje się za owym spojrzeniem?

To i nie tylko to, zależy od postawy rozmówcy, okoliczności rozmowy ale i czasu jej przeprowadzenia, bo inaczej rozmawiamy z osobą młodą, a inaczej z osobą z bagażem doświadczeń. Czasami wydają się one lekko manipulacyjne, ale bardziej służą by nam pomóc.

Znając podstawowe gesty a raczej ich interpretację, zaczynamy dostrzegać i interpretować. Tym sposobem określisz, czy Twój rozmówca próbuje Cię okłamać i czy ma wobec Ciebie pozytywne zamiary. Mowa ciała to potężne narzędzie, dzięki któremu sprawdzisz nastawienie rozmówcy (szczery uśmiech, nienawiść czy kłamstwo).

Mowa ciała pozwoli na odebrać więcej informacji z zewnętrznego świata, jak i na dużo lepsze zrozumienie ich. „To dar, o którego posiadaniu możesz sam zadecydować i którego możesz sam się wyuczyć. Wystarczy bowiem poświęcić trochę czasu na oswojenie się z teorią, a następnie praktykować, poznawać i pobierać nowych doświadczeń w życiu codziennym” – myślę, że ten cytat Kamila Brenka zachęci Cię do zgłębiania owych tajemnic.

Życzę Ci powodzenia w dalszym rozwoju osobistym!!

Bartłomiej Adamowicz

Licencja: Creative Commons
0 Ocena