Wraz z postępem cywilizacyjnym, ludzie stają się coraz bardziej wygodni i wymagający. By zdobyć klientów, firmy działające we wszystkich dziedzinach życia starają się jak mogą by to ich oferta była jak najlepsza. Nie inaczej jest z towarzystwami ubezpieczeniowymi, które w ramach walki o klienta stosują coraz to nowe chwyty.

Data dodania: 2010-08-25

Wyświetleń: 2898

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skończyły się czasy, kiedy to po wypadku z trudem można było doprosić się od ubezpieczyciela o samochód zastępczy, a jeśli już udało się go dostać często trzeba było go zwracać zanim odzyskaliśmy własny samochód.

Od niedawna popularna stała się usługa door to door, która dostępna jest wraz z ubezpieczeniem autokasko i zapewnia ubezpieczonemu odebranie uszkodzonego samochodu oraz podstawienie zastępczego w wybrane przez niego miejsce. Usługa Door to door w ramach autokasko nie jest ograniczona czasowo ani pieniężnie, możemy, więc korzystać z samochodu zastępczego tak długo jak jest to konieczne. W usłudze door to door naprawa naszego auta jest przeprowadzana w zakładzie będącym partnerem firmy ubezpieczeniowej, z której korzystamy. Dzięki Door to door, gdy nasz samochód zostanie naprawiony musimy jedynie podjechać samochodem zastępczym do danego zakładu naprawczego i tam go zostawić, a dalej jeździć już swoim własnym. Dodatkową zaletą door to door jest jego cena, która wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych rocznie.

Innym bardzo interesującym udogodnieniem jest usługa Start Casco, również oferowana w ramach ubezpieczenia autokasko. Dzięki niej nawet w przypadku zniszczenia lub kradzieży auta, możemy liczyć na stu procentowy zwrot jego wartości. Przy szkodach częściowych wysokość odszkodowania wynosi od stu do trzydziestu procent wartości pojazdu. Przy ubezpieczeniu Start Casco, to ubezpieczający się ustala wysokość składki, jaką zamierza płacić. Bez względu również na sumę ubezpieczenia dzięki usłudze Start Casco klient zawsze ma kilka opcji ubezpieczenia do wyboru.

Kolejną przydatna opcją, z której od niedawna mogą skorzystać właściciele samochodów jest ubezpieczenie szyb. Usługa ta obejmuje uszkodzenia szyb bocznych, tylnych oraz szyby przedniej. Ubezpieczenie szyb działa na terenie Polski a wykupione w niektórych towarzystwach również na terenie Unii Europejskiej. Usługa ubezpieczenie szyb zapewni nam odszkodowanie w razie zniszczenia szyb z powodu zderzenia pojazdu z innym pojazdem, przedmiotem lub zwierzęciem, zniszczenia związane z nagłym działaniem sił przyrody oraz czynników chemicznych, a także tych spowodowanych przez osoby przebywające na zewnątrz pojazdu. Dzięki usługom door to door oraz Start Casco kupywanym wraz z autokasko oraz najnowszej formie dodatkowej ochrony, jaką jest ubezpieczenie szyb, właściciele samochodów mogą już dziś spać naprawdę spokojnie, a w przyszłości liczyć na nowe jeszcze lepsze rozwiązania służące ochronie pojazdów mechanicznych.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena