Skutki długiego weekendu majowego, odczuwałem przez cały następny tydzień, zmogło mnie przeziębienie więc postanowiłem pozostać w domu i w ciepłym łóżku nadrobić zaległości filmowe.
Ponieważ zaległości okazały się stosunkowo spore, więc było co nadrabiać.

Data dodania: 2010-06-14

Wyświetleń: 2189

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Począwszy od roku 2008 moje pojęcie o filmografii było godne powstydzenia- przynajmniej tak uważałem do tej pory. Jak się okazało wiele mnie nie ominęło, wiele nie straciłem a większość Super Produkcji okazała się marnymi szmirami. Niemniej jednak znalazłem kilka filmów, które z czystym sumieniem jestem w stanie uznać za warte poświęconego im czasu. Pierwszy z nich to świetny film sensacyjny w reżyserii F. Garego Graya - „Prawo Zemsty". Film opowiada o człowieku, który stracił wszystko i teraz nie cofnie się przed niczym. Gerard Butler w niezwykle mrocznej roli mężczyzny, który mści się po tym, jak jego rodzina została brutalnie zamordowana. Powstrzymać go może jedynie pewien prokurator (Jamie Foxx). Konfrontacja obu jest nieunikniona. Nic jednak nie jest jednoznaczne.
Drugi film, który zasłużył sobie na miano godnego uwagi to komedia w reżyserii Todda Phillipsa Kac Vegas (Hangover). Film ten możemy zobaczyć w kinach od 2009 roku. Pełna humoru komedia opowiada o wieczorze kawalerskim spędzonym w mieście uciech cielesnych jakim jest Las Vegas.
Doug Billings wraz ze swoimi trzema kumplami postanawia się wybrać do Las Vegas by spędzić tam swój niezapomniany wieczór kawalerski. Wszyscy kierują się maksymą przyszłego teścia pana młodego: „Wszystko, co wydarzy się w Vegas, zostaje w Vegas" udają się do stolicy hazardu i rozrywki z nadzieją na świetną zabawę i niezapomniane chwile.
Swoją przygodę rozpoczynają od toastu na dachu hotelu, w którym się zameldowali i... i to jest niestety ostatnia rzecz jaką następnego dnia pamiętają po przebudzeniu się w wynajętym apartamencie. Lekko niedorozwinięty przyszły szwagier pana młodego wrzuca do alkoholu pigułkę gwałtu, którą następnie spożywają nieświadomi uczestnicy całego zamieszania. Oprócz tytułowego potwornego kaca i zaniku pamięci czeka ich jeszcze kilka niespodzianek: pokój hotelowy jest zdemolowany, z garderoby słychać płacz dziecka, w łazience siedzi tygrys Mika Tysona, a Doug gdzieś zniknął. Phil, Stu i Alan postanawiają odnaleźć pana młodego i dowiedzieć się co tak naprawdę stało się ostatniej nocy. Jednak zanim do tego dojdzie, okaże się, że jeden z nich miał doświadczenie homoseksualne, drugi poślubił striptizerkę a całą grupę ściga azjatycki gangster.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena