Kiedy myślimy odwodnienie liniowe większość ludzi powie, że jest to system odprowadzający wodę, ułatwiający życie każdemu człowiekowi. Oczywiście jest to prawda, ale odwodnienia liniowe są także stosowane w innych miejscach.

Data dodania: 2010-06-08

Wyświetleń: 2886

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy myślimy odwodnienie liniowe większość ludzi powie, że jest to system odprowadzający wodę, ułatwiający życie każdemu człowiekowi. Oczywiście jest to prawda, ale odwodnienia liniowe są także stosowane w innych miejscach. Według przepisów unii europejskiej takie urządzenia powinno się stosować także w budynkach rolniczych.

Stajnie, obory czy chlewy można podpiąć pod miejsca, w których spotykamy taką infrastrukturę. Każdy rolnik zajmujący się hodowlą zwierząt zdaje sobie sprawę, że aby utrzymać względną czystość w tych budynkach musi zaopatrzyć je wcześniej w liniowe odwodniania. Każde zwierzę musi przecież pić oraz wydalać fekalia. Aby uniknąć wszech ogarniającego fetoru i brudu, związanego z tym, budynki gospodarstwa rolnego muszą być wyposażone w sieć rur i kratek ściekowych odprowadzających zanieczyszczenia do pobliskiego szamba. Ten sposób pomoże nam także podczas gruntownego sprzątania takich lokali. Nikt nie będzie rozdrabniał się na drobne czyszcząc kolejne boksy zwierzęce. Po wyprowadzeniu trzody hodowlanej, przy pomocy szlauchów ogrodowych zaczynamy sprzątać. Wszelkie zanieczyszczenia pod ciśnieniem wody wypłukujemy z zagród kierując je prosto do studzienek kanalizacyjnych. Następnie w ten sam sposób oczyszczamy zwierzęta.

Po takich zabiegach możemy być pewni, że nasze obejście nie będzie kojarzyło się ze smrodem i brudem. Świadomość, że nasze zwierzęta mają czystko i schludnie sprawia, że każdy rolnik może być dumny ze swojego gospodarstwa rolniczego. A to sprawia, że jego sen przebiega bez zakłóceń.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena