Młodości często towarzyszy wrażenie, że tak będzie zawsze, że naturalną dla młodego wieku sprawność ruchową uda się zachować do późnej starości. Nie wyobrażamy sobie, że nie tylko uprawianie sportu, spacery, ale także zwykłe domowe czynności mogą stać się dla organizmu prawdziwym wyzwaniem. Schodami nie do pokonania.

Data dodania: 2010-05-20

Wyświetleń: 2392

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przyjemności wieku dojrzałego


Każda spytana o nie osoba mogłaby wskazać te szczególnie przez siebie ulubione. Na pewno na jednym z pierwszych miejsc znalazłoby się zamiłowanie do ogrodnictwa i upra-wiania własnej działki. Ogródki, w których widać rękę troskliwego właściciela budzą powszechny po-dziw. By tak jednak było, potrzebne są godziny spędzone na ciężkiej pracy przy kopaniu, grabieniu ziemi, sadzeniu i pielęgnowaniu roślin.
- Ta praca to czysta przyjemność - pod zdaniem pana Tadeusza mogłyby się podpisać setki osób, które gdy tylko poczują pierwsze, cieplejsze promienie słońca, natychmiast wyruszają do prac na powietrzu. Ruch, przebywanie wśród przyrody i związana z tą pracą gimnastyka całego ciała, to idealny sposób nie tylko na relaks, ale na całkowitą poprawę kondycji całego ciała, zmęczonego i odwykłego od ruchu po długiej zimie. Nie dla wszystkich jednak taki ruch jest łatwy, często uniemożliwiają go problemy ze stawami.

Nudności wieku dojrzałego


Korzystanie z życia w wieku dojrzałym często związane jest z wieloma fizycznymi ograniczeniami. Duch ochoczy poszedłby na długi spacer, pojeździł na rowerze, zbudował nową altankę w ogrodzie czy pobawił się w parku z wnukami, ale ciało odmawia posłuszeństwa, daje o sobie bolesny znak. Jedną z dolegliwości na którą skarżą się najczęściej osoby po 45 roku życia są problemy ze stawami. Zaczyna się niewinnie od bólu w kolanie lub łokciu, potem może dokuczać biodro, pojawiają się coraz większe trudności i poruszaniem, ból staje się mocniejszy i dochodzi do zwyrodnienia stawów, które tracąc swoją sprężystość stają się sztywne. Pan Tadeusz kilka lat temu zaczął mieć problemy ze stawami i ulubione prace na działce stały się męczące. Zaczął unikać wysiłku fizycznego, by nie powodować bólu. To jednak nie pomagało, zaczął zastanawiać się nad koniecznością rehabilitacji. Na szczęście jego problemy zauważył sąsiad, który polecił mu sprawdzony na sobie preparat Litozin Forte. Pan Tadeusz o jego dobroczynnym działaniu na stawy przekonał się już po kilku tygodniach stosowania.
Litozin Forte jako suplement diety jest naturalny i bezpieczny. Może być przyjmowany długotrwale z innymi preparatami. Stworzony na bazie specjalnej odmiany dzikiej róży Rosa canina L. zawiera aktywną substancję GOPO®, dzięki której Litozin Forte pomaga utrzymać sprawność stawów.

Problemy ze stawami


Osoby, którym zależy na utrzymaniu dobrej formy na długie lata nie lekceważą pierwszych objawów dysfunkcji stawów. Zamiast od razu sięgać po silne leki, często najpierw zaczynają stosować naturalny Litozin Forte.- preparat pomagający utrzymać sprawność stawów. Jak pokazują skandynawskie badania Litozin Forte pomaga u 4 na 5 osób. Co ważne preparat jest całkowicie naturalny i nie wykazuje działań ubocznych. Jego regularne stosowanie pozwala na utrzymanie sprawności stawów podczas co-dziennych czynności takich jak np. chodzenie, siadanie, wstawanie, zdejmowanie garderoby. Jest to szczególnie ważne dla osób, które cały czas chcą być aktywne i korzystać z życia. Jak informują farmaceuci Litozin Forte jest też dobrze znany polskim pacjentom. Oso-by dojrzałe polecają go sobie na-wzajem.

Dobre nawyki młodości


Jeszcze kilka lat temu problemy ze stawami były znamienne dla wieku starszego. Teraz jednak granica nie-bezpiecznie przesuwa się w stronę młodości. Naukowcy zaczynają mówić o chorobie cywilizacyjnej spowodowanej przede wszystkim siedzącym trybem życia, utrwalanymi przez lata wadami postawy i złymi nawy-kami czy to żywieniowymi, czy też związanymi z potrzebną organizmowi aktywnością fizyczną. Dlatego ważnym zadaniem staje się kształtowanie prozdrowotnych zachowań i profilaktyki. By móc do późnego wieku być aktywnym i wykonywać wszystkie czynności samodzielnie ważne jest, by od młodości nie zaniedbywać ruchu fizycznego, pilnować prawidłowej postawy w czasie pracy i odpoczynku czy unikać niewskazanych dla kręgosłupa ciężarów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena