Jak zarabiać więcej przy mniejszym nakładzie pracy? Co zrobić, aby moja praca przynosiła coraz więcej pieniędzy? Jak mądrze wykorzystać zarobione przez siebie pieniądze. Jak zwiększyć własne finansowe IQ, aby żyło mi się lepiej i bardziej dostatnio?

Data dodania: 2010-05-15

Wyświetleń: 2472

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons


Brak finansowej edukacji u większości (95%) ludzi powoduje, że znaczna większość społeczeństwa pracuje coraz dłużej i ciężej, aby nadążyć finansowo za wzrostami cen, inflacją - rosnącymi kosztami życia. Niestety wszyscy jesteśmy ograniczeni przez zdrowie, które posiadamy (a które łatwo można utracić) oraz przez czas (doba ma tylko 24 godziny) dlatego nie da się pracować dłużej niż 16-18 godzin dziennie.

Do pełnego funkcjonowania człowiek potrzebuje czegoś więcej niż tylko pracy i kilku godzin snu. Spędzanie w ten sposób swoich najlepszych lat jedynego życia, jakie mamy jest bez sensu. A co z rodziną, przyjaciółmi, ciekawymi rzeczami, które trzeba przeżyć i zobaczyć w życiu.

Zamiast pracować dłużej i ciężej, trzeba się zatrzymać na chwilę w tym życiowym pędzie i pomyśleć, czy nie dałoby się pracować mądrzej - mniej, osiągając większe efekty. Musimy pamiętać, że jeśli jesteśmy pracownikami, to pracujemy na najbardziej opodatkowany rodzaj przychodu (blisko 50% ciężko zapracowanych pieniędzy odbierają nam finansowi drapieżcy - podatki, biurokraci zanim jeszcze zobaczymy naszą wypłatę).

Finansowi drapieżcy, wykorzystując naszą niewiedzę i naiwność finansową, bezkarnie sięgają do naszych portfeli i to zgodnie z prawem. Dlatego naszym zadaniem jest zabezpieczyć jak najwięcej naszych pieniędzy - również zgodnie z prawem. Jednak nie uda się to, jeśli jesteśmy finansowymi ignorantami.

Dlatego właśnie w dzisiejszym świecie, finansowa edukacja jest absolutnie konieczna, wręcz nieodzowna dla przeżycia, bez względu na to czy jesteśmy bogatymi albo biednymi, inteligentnymi albo nie ludźmi.
Musimy pamiętać o tym, że to nie w pracy się bogacimy, w pracy zarabiamy pieniądze. Natomiast ważne jest to, co robimy po pracy z naszymi pieniędzmi. Jeśli wobec tego nie bogacimy się w pracy, to osoby, które pracują prawie cały dzień nie mają czasu się wzbogacić - znaleźć odpowiednie okazje inwestycyjne.

Największym błędem jest wtedy przekazanie własnych pieniędzy „doradcom finansowym", którzy bardzo często są po prostu zwykłymi sprzedawcami i dbają tylko o własną prowizję, a nie o jak najwyższy zwrot z inwestycji dla swego klienta.
Warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi punktami:

1. Nie ma znaczenia ile pieniędzy zarabiasz, istotne jest to ile z nich jesteś w stanie zatrzymać i jak bardzo te pieniądze będą pracowały na ciebie.

2. Ważne jest ile z tych pieniędzy jesteś w stanie zabezpieczyć, ile z nich jesteś w stanie zainwestować, aby przyniosły ci jak najwyższy zysk kapitałowy.

3. Aby stosować dźwignię (pomnażanie) własnych pieniędzy - musisz mieć kontrolę nad inwestycją. Niestety w przypadku inwestowania w papierowe aktywa (akcje, fundusze inwestycyjne), nie mamy żadnego wpływu na naszą inwestycję i pozostaje nam tylko modlić się aby rynek zwyżkował (dla osoby-doradcy, która prowadzi nasz rachunek nie ma znaczenia czy rynek zwyżkuje, czy zniżkuje - prowizje bierze i tak).

Aby robić coraz więcej pieniędzy, bogacić się, PRACOWAĆ CORAZ MNIEJ a ZARABIAĆ CORAZ WIĘCEJ oraz korzystać z życia należy zwiększać swoje finansowe IQ, tak, jak lekarz chcąc być coraz lepszy - studiuje, praktykuje, uczy się...

Zwiększając swoje finansowe IQ, zwiększysz również swój przychód. Tak więc ucz się, jak:

1. Robić coraz więcej pieniędzy

2. Zabezpieczać własne pieniądze

3. Budżetować własne pieniądze

4. Stosować dźwignię (pomnażanie) własnych pieniędzy

5. Polepszać własne finansowe informacje

Licencja: Creative Commons
2 Ocena