czyli czego musisz sie nauczyć, aby osiągnąć sukces w biznesie MLM? Mówi sie, że marketing wielopoziomowy(MLM) to biznes, który oferuje ogromne możliwości. Być może znasz nawet "wyznawców" teorii, że marketing sieciowy, to najlepszy na świecie sposób zarabiania pieniędzy.

Data dodania: 2010-05-10

Wyświetleń: 2377

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

8 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z drugiej strony wielu ludzi twierdzi, że w MLM nie da się zarobić lub szansę na zarobek mają tylko nieliczni. Jak myślisz, kto ma rację?

Moim zdaniem, obie grupy mają rację i jednocześnie się mylą. To fakt, ze biznes mlm daje szansę na osiągnięcie dochodu pasywnego na poziomowie 100 tys. zł miesięcznie i więcej. Ale cóż z tego, skoro znakomita większość działających w MLM nigdy nie zbliży się nawet do dziesiątej części tej sumy. Powiem więcej: w marketingu sieciowym można nie zarobić złamanego grosza.

"Jakie mam szanse na sukces w biznesie MLM?"

To często pojawiające się pytanie. Gdy je słyszę, odpowiadam zazwyczaj następująco: "Jezeli pytasz o szanse, czyli prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu w MLM, to wiedz, że prawdopodobieństwo nie ma tu nic do rzeczy.Prowadzenie własnego biznesu MLM, to nie gra w totolotka, gdzie szansę na wygraną można zmieżyć(rachunek prawdopodobientwa). O Twoim sukcesie nie decyduje ślepy traf, tylko Ty sam. Jezeli posiądziesz wiedzę i umiejętności, dodasz do tego dużo pracy i wytrwałości - z pewnością zaczniesz zarabiać konkretne pieniądze."

Sam/sama widzisz, że nie mają sensu dywagacje w stylu: "Szanse na sukces w marketingu sieciowym są niemal zerowe/naprawdę wysokie i właśnie dlatego uważam, że MLM to piramida/super biznes dla każdego."

Co zatem trzeba umieć, by osiągać sukcesy, prowadząc własny biznes MLM?

Kluczowe kompetencje w biznesie MLM:

1) Naucz się sprzedawać.

Nie wierz ludziom, którzy mówią Ci, że w ich firmie nie musisz sprzedawać. To mydlenie oczu, które sprawia, że wielu początkujących networkerów nie osiąga sukcesu. Aby zarabiać w MLM musisz umieć nawiązywać kontakty, badać potrzeby, w artakcyjny sposob prezentować swoje produkty/szansę biznesową. Musisz również umieć pokonywać obiekcje i finalizować transakcje. Innymi słowy, musisz umieć przekonywać ludzi. Czyli musisz być dobrym sprzedawcą. Jedni mają to we krwi, inni muszą się sprzedawania nauczyć. Na swoim blogu będę pisał o tym jak sprzedawać, by sprzadaż sprawiała na przyjemność i przynosiło konkretne efekty. Zapraszam www.michalpajak.pl .

2) Umiejętność budowania relacji.

To chyba najważniejsza umiejętność w marketingu sieciowym, który jest biznesem opartym na relacjach międzyludzkich. Dlatego największe sukcesy odnoszą ludzie, którzy potrafią budować dobre relacje z otoczenie. Niestety nadal wielu networkerów nie rozumie, że o przystapieniu nowego klubowicza nie zawsze decyduje atrakcyjność produktu, planu marketingowego czy firmy. Częsciej jest to osoba sponsora, który potrafi wzbudzić sympatię, szacunek i zaufanie. Bez tych elementów nie jest mozliwa owocna współpraca w biznesie MLM.

3) Umiejętność nawiązywania nowych kontaktów.

Oczywistym jest, że podstawą kazdego biznesu opartego na sprzedaży, jest baza klientów. Marketing wielopoziomowy nie jest tu wyjątkiem. Dlatego tak ważne jest stworzenie listy kontaktów. Taka lista musi być odpowiednio długa, abyśmy nie mówili do osób, które nie chcą nas słuchać, tylko dlatego, że nie nikogo innego nie ma na naszej liście. W związku z tym jeszcze ważniejsza jest umiejętność stałego poszerzania listy naszych kontaktów. Mówiąc prosto, każdy, kto myśli poważnie o sukcesie w MLM musi nauczyć się poznawać nowych ludzi.

4) Umiejetność przekazywania wiedzy.

W świecie marketingu wielopoziomowego świetnie radzą sobie nauczyciele. Domyślasz sie dlaczego? Otóż, w biznesie polegającym na trensferowaniu wiedzy, nauczyciele czują się jak ryba w wodzie. Umiejętność jasnego przekazywania wiedzy jest podstawą warsztatu każdego managera. Musi on nauczyć swoich ludzi, to co sam umie. Dlatego wielu liderów MLMu kończy kursy trenerskie.

5) Umiejętności organizacyjne.

Naucz się efektywnie zarządzać czasem i ludźmi a nagrodą będą wyśmienite rezultaty.

6) Umiejętność tworzenia własnego wizerunku.

Będąc nieświadomym wrażenia jakie robimy na ludziach, jesteśmy narażeni na częste porażki. Aby skuteczniej komunikować się z ludźmi, musimy nauczyć się świadomie kreować swój wizerunek. Nie chodzi o to, zeby udawać kogoś, kim nie jesteśmy(bo to krótkowzroczna taktyka). Rzecz w tym, żeby umieć zaprezentować swoje najlepsze cechy w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla innych ludzi.

7) Umiejętność prowadzenia biznesu w internecie

Faktem jest, że internet odmienił branżę MLM i w dzsiejszych czasach nie można ignorować jego znaczenia. Wydaje sie absolutną koniecznością posiadanie własnej strony www (takiej jak Cali.pl), bloga i sprawne posługiwanie się narzędziami marketingu internetowego.

Zapraszam Cię do czytania innych moich artykułów, w których będę pisał więcej o działalności w internecie. Tymczasem mam nadzieję, że wykorzystasz informacje, które Ci przekazałem w tym artykule. To o czym napisałem to zaledwie czubek góry lodowej, więc zachęcam Cię do pogłębiania wiedzy z tych sześciu obszarów.

Licencja: Creative Commons
8 Ocena