Więcej czasu czy więcej pieniędzy a więc być czy mieć? Studenci przeznaczają więcej czasu na pracę niż na naukę. Zamiast kontynuować edukcję decydujemy się iść do pracy lub otworzyć swój WŁASNY BIZNES. Po co to wszystko? Czy pieniądze rzeczywiście dają nam wolność?

Data dodania: 2011-07-16

Wyświetleń: 1893

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy może zabieraja nam cenny czas, który moglibyśmy spędzić z w gronie naszych najbliższych? Jeśli masz prawdziwe marzenia i plan aby je zrealizować musisz poświęcić na to czas. Nie ma innej możliwości. Jeśli pół życia poświęcisz na zarabianie na rachunki, nie mając czasu na zrealizowanie swoich marzeń, może się okazać że umrzesz jako nieszczęśliwy, zgorzkniały człowiek.

Zapracuj na swoją wolność. Możesz to zrobić tylko i wyłącznie poprzez stworzenie swojej wolności finansowej. Jeśli pracujesz dla kogoś i „sprzedajesz się”  na godziny, nigdy nie poczujesz prawdziwej wolności.

Jeśli nie nauczysz się pracować mądrze, na resztę swojego życia pozostaniesz niewolnikiem. Wciąż będziesz szukać pracy i sprzedawać swój cenny czas na godziny.

Życie jest tylko jedno, no chyba że wierzysz w reinkarnację! Twoje życie to Twój czas. Oddając swój czas za pieniądze, sprzedajesz swoje życie!

Tak nas nauczono. Lecz tak być nie musi. Kiedy rozejrzymy się dookoła okaże się że nie wszyscy tak robią. Mówię o ludziach bogatych.

Według mnie istnieją tylko dwa rodzaje pracy- ciężka i mądra (choć wcale nie twierdzę że ta druga jest „łatwa”). Ta pierwsza jest rodzajem pracy, w którą musisz wkładać swój czas żeby często zarobić tylko na bieżące rachunki. Drugi rodzaj pracy natomiast, polega na tym że gdy raz ją wykonasz, będziesz zbierał jej plony najprawdopodobnie przez resztę życia. Nazywamy to dochodem pasywnym, który mogą nawet otrzymywać Twoi spadkobiercy po Twojej śmierci, tj. jest to w wypadku np Elvisa Presleya, który „zarabia” dziś więcej niż kiedy żył. Tak samo jest z osobami, które napisały jakąś dobrą książkę czy nakręciły znany film. Ty również masz szansę na DOCHÓD PASYWNY.

Dlaczego więc nie połączyć tego wszystkiego. Okazuje się że możesz to zrobić w łatwy sposób. Tym sposobem uzyskasz więcej czasu i więcej pieniędzy. W dzisiejszym świecie masz możliwość zainwestować swój czas i kapitał tak abyś już  nigdy więcej nie musiał się martwić o swoją przyszłość i emeryturę. Tym sposobem jest BIZNES W DOMU poprzez MARKETING SIECIOWY W INTERNECIE.

Pracując dla kogoś wciąż spoglądałam na zegarek i odliczałam swoje godziny, nie mogąc doczekać się końca pracy. Pracując dla siebie, także wciąż spoglądam na zegarek tylko w trochę innym celu. Wciąż sprawdzam ile czasu mi zostało i czy wyrobię się ze wszystkim. Niestety taka jest rzeczywistość. Pamiętaj że pracując dla kogoś jesteś jak niewolnik! Pracujesz na czująś emeryturę i spełniasz czyjeś marzenia.

Jeśli chesz stać się osobą zamożną i nie martwić się już więcej o swoje finanse, nie ma innego sposobu. Musisz zbudować swój WŁASNY BIZNES. Lecz mieć firmę to jeszcze nie wszystko. W dzisiejszych czasach recesji i światowego kryzysu, najzamożniejsi ludzie polecają przede wszystkim MARKETING SIECIOWY. Model tego biznesu jest najmniej ryzykowny, ponieważ nie wymaga on dużego wkładu kapitału i z reguły jest to BIZNES W DOMU, dzięki czemu każdy, bez wyjątku ma może stworzyć swoją własną firmę.

J.P. Getty, uznany w roku 1957 za najzamożniejszego na świecie, powiedział że jeśli chcesz aby Twój biznes osiągnął prawdziwy sukces musi on spełniać kilka kryteriów:

1.  Musi to być TWÓJ WŁASNY BIZNES;

2.  Produkty, które oferujesz powinny być stałego, codziennego użytku;

3.  Musisz dawać pełną gwarancję;

4.  Musisz wyróżniać się czymś od konkurencjii;

5.  Sukces Twój powinien być budowany na sukcesie innych;

Dodatkowo, wg. Ekspertów z Harvardu, biznes XII wieku powinien być również:

dynamiczny, mobilny, czyli dostosowany do szybkiego przemieszczania się;elastyczny, czyli łatwo przystosowujący się do nowych warunków, nowego środowiska i grup społecznych;międzynarodowy (MARKETING SIECIOWY W INTERNECIE)odporny na inflację;odporny na recesję i kryzysy gospodarcze;stabilny i konserwatywny w zakresie swojej filozofii i wolnego rynku;zorientowany na przedsiębiorczość;bez dużego wkładu kapitału;rodzinny;

10.  dostępny dla każdego (dobrym przykłademmoże być tu BIZNES W DOMU, w którym dużą rolę odgrywa MARKETING SIECIOWY)

Co jeśli model biznesu, którym się zajmuje spełnia wszystkie te warunki, o których była mowa powyżej. Czy tym razem skorzystasz z tej szansy, czy znów ją zmarnujesz?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena