Aby być w czymś naprawdę dobym musisz kochać to co robisz! Koniec. Kropka. Więc rób to co kochasz i doceń to, ponieważ wiele osób na świecie nie ma pojęcia co chciałoby robić w życiu i to jest dopiero nieszczęście! Okazuje się, że zajmowanie się na codzień tym co kochamy także nie jest takie proste! 

Data dodania: 2011-09-29

Wyświetleń: 1483

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zapytasz pewnie- dlaczego? Otóż w dzieciństwie zostało nam wpojone, że praca to jedno a zabawa i przyjemności to drugie. Te dwie definicje tak odległych od siebie słów nie miały z sobą nic wspólnego! Nie mówiąc już o tym, że zostaliśmy wychowani w systemie, który wpoił w nas, że mamy się dobrze uczyć, potem znaleść pracę na etacie i w miesiąc w miesiąc odebrać wypłatę. Jak tu być kreatywnym? W tym miejscu muszę jeszcze wrócić do lekcji religii, gdzie notorycznie wmawiano nam, że mamy sie umarwiać i „nie daj Bóg” jak jesteśmy „za szczęśliwi”….

Od czasu do czasu rodzice kazali nam również robić dane rzeczy i nazywali to „pracą” lub też obowiązkiem. Resztę czasu mogłeś spędzić w taki sposób w jaki chciałeś. Więc jeszcze raz: praca- konieczność i nuda, zabawa- przyjemność i zadowolenie.

Świat dzieli się na dwie grupy. Dorośli i dzieci.

Dorośli ciężko pracując biorą udział w ciągłym wyścigu szczurów. Dzieci bawią się, spędzając czas na przyjemnościach. Wszystko kończy się w momencie pójścia do szkoły. Sama trzy lata swojego życia spędziłam na sudiowaniu pedagogiki, więc z mojego punktu widzenia zajęcia szkolne w większości mają przygotować dziecko do pójścia do pracy i wykonywania danych poleceń.

Jeśli przyjrzymy się bliżej osobom sukcesu, to z pewnością zauważymy że oni naprawę kochają to co robią.

Lecz kiedy możesz być pewnien, że to jest właśnie to…??? To tak jak z prawdziwą miłością. Kiedy przychodzi, poprostu wiesz że to jest to. Jeśli czujesz się naprawdę szczęśliwy (-a) w miejscu, w którym jesteś, możesz być pewien że nadszedł kres Twoich poszukiwań.

Aby być tak naprawdę szczęśliwym, myślę że nie wystarczy tylko robić to co nas cieszy. Muszisz znaleść coś co podziwiasz. Na koniec po ukończeniu swojej pracy czy projektu musisz być w stanie powiedzieć WOW, to jest SUPER, dobra robota! Jeśli wciąż się wahasz, to możesz wykorzystać do tego swoich znajomych. Zrób coś co Twoich przyjaciół postawi w stan osłupienia i co pozwoli im na powiedzenie słowa: WOW.

Z drugiej jednak strony nie bój się także krytyki i bądź przygotowany na złe komentarze, niekiedy nawet ze strony Twoich przyjaciół. Nie bój się o swój prestiż, który jest tylko opinią reszty świata.

Coraz częściej zdaje sobie sprawę z tego że robimy w życiu nie to co kochamy a to co chcielibyśmy lubić.

Nie zapominaj również że bycie w czymś naprawdę dobrym wymaga niesamowitej dyscypliny.

Napewno już zdążyłeś zauważyć że czasami naprawdę trudno jest utrzymać się z tego co tak naprawdę kochamy robić. Dlatego często wybieramy zajęcie, którego nie lubimy, aby móc za chwilę zająć się naszą pasją na resztę życia.

Nie decyduj za wcześnie. Miej poprostu oczy i uszy szeroko otwarte! Znalezienie dla siebie profesjii, którą będziesz kochał (-ła) naprawdę nie jest łatwe. Większość osób na świecie nie ma pojęcia co chcieliby robić na codzień gdyby mieli okazję dokonać swojego wyboru jeszcze raz.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena