Wprowadzanie nowej jakości obsługi pacjentów w aptekach poprzez korzystanie z programów lojalnościowych oraz wdrożenie systemu elektronicznej wymiany informacji pomiędzy uczestnikami rynku opieki zdrowotnej.

Data dodania: 2010-04-30

Wyświetleń: 1974

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rosnąca konkurencja na rynku aptecznym powoduje, że placówki chcące utrzymać stabilną pozycję na rynku szukają sposobów na wyróżnienie się z pośród konkurentów i pozyskanie stałych klientów. Popularne staje się stosowanie programów lojalnościowych, czy programów punktowych, dzięki czemu klienci apteki częściej korzystają z jej usług, a za zrobione zakupy są nagradzani punktami, które wymieniają na nagrody.

Jedną z możliwości dobrego wyróżnienia się na tle konkurencji może stanowić również współpraca aptek z Ogólnopolskim Systemem Ochrony Zdrowia OSOZ lub z baza aptek, która z jednej strony niesie szereg korzyści dla farmaceutów, a z drugiej pozwala na wprowadzenie nowej jakości w obsługiwaniu petentów.

Nowatorstwo projektu polega na wdrożeniu systemu elektronicznej wymiany informacji pomiędzy uczestnikami rynku opieki zdrowotnej w naszym kraju - pacjentami, lekarzami, farmaceutami oraz innymi instytucjami związanymi ze zdrowiem. Wymianę danych pacjentów umożliwia Karta Zdrowia OSOZ, którą interesanci okazują w placówkach współpracujących z systemem, pozwalając w ten sposób na niezwłoczne przesyłanie informacji na bezimienne Indywidualne Konta Zdrowotne w systemie OSOZ.

Za pomocą tego systemu magazynowane są informacje o zakupionych w aptece lekach, odbytych wizytach lekarskich, wystawionych receptach, wynikach badań laboratoryjnych lub o skierowaniach. Wymiana informacji pomiędzy uczestnikami systemu będzie następować za pośrednictwem Internetu. Wszystkie informacje niezbędne w procesie leczenia będą gromadzone w indywidualnych karatach zdrowia. Wprowadzone zmiany to wygoda, ale również nowe możliwości w dbaniu o stan zdrowia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena