Nauczanie języka angielskiego może być interesującym i dochodowym zajęciem. Jednak aby tak się stało, nie można pozwolić sobie nawet na mały „metodyczny pit-stop".

Data dodania: 2010-04-08

Wyświetleń: 1899

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co zrobić zatem, aby nie przegrać tego swoistego "wyścigu" i uczyć języka angielskiego skutecznie? Wystarczy kierować się kilkoma prostymi regułami:

Po pierwsze, bądź na bieżąco
Nie bój się innowacji i nowych trendów. Świeże pomysły na nauczanie języka angielskiego pojawiają się tak dynamicznie, jak jak nigdy przedtem. Sprzyja temu rozwój nauk takich jak neuropsychologia czy neurolingwistyka. Wyniki badań w obrębie tych dziedzin wpływają na rozwój nowoczesnej metodyki i bezpośrednio przekładają się na codzienną pracę najlepszych anglistów. Dlaczego Ty nie miałbyś należeć do tego grona wybitnych specjalistów?

Po drugie, wybierz praktyczne rozwiązania
Ludzie nie chcą już uczyć się języka angielskiego w oparciu o suche tabelki i skostniałe reguły. Również Ty nie powinieneś polegać na starych książkach metodycznych, prezentujących nieaktualne, niesprawdzające się już od dawna metody. Dlatego w pierwszej kolejności postaw na rozwiązania sprawdzone w praktyce, wypracowane przez światowej sławy autorytety English Language Teaching, a później testując i sprawdzając zdobyte umiejętności, pracuj nad swoim własnym warsztatem metodycznym.

Po trzecie, korzystaj z zaufanych źródeł
Rozwój internetu sprawił, że mamy dostęp do całej masy darmowych materiałów metodycznych. Niestety ich ilość wcale nie przekłada się na jakość. Bardzo łatwo jest trafić na materiały nieaktualne lub obarczone karygodnymi błędami, przygotowane przez osoby niekompetentne. Korzystając z wiedzy renomowanych metodyków i trenerów, dzielących się swoją wiedzą na łamach renomowanych czasopism dla anglistów, masz pewność że twoja praca zawodowa będzie odznaczała się najwyższym stopniem profesjonalizmu.

Czas na wnioski
Nowych, innowacyjnych pomysłów na nauczanie języka angielskiego nie tylko nie należy się bać, ale trzeba ich nieustanie poszukiwać i samodzielnie kreować. Zdobywanie nowej wiedzy w dziedzinie English Language Teaching jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek. Polscy angliści mają dostęp do magazynów metodycznych i specjalistycznych książek. Również ich ceny nie stanowią już, jak kiedyś, bariery nie do przejścia. Jedyne co musimy zrobić, to przekonać się, że nieustannie poszerzanie horyzontów i wzbogacanie metodycznego warsztatu zwyczajnie się opłaca i przynosi korzyści zarówno naszym uczniom jak i nam samym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena