Motywowanie zespołu to ciągły proces w wyniku którego nieustannie pogłębiają się więzi w firmie, w wyniku którego poprawia się efektywność grupy. Dlatego też skuteczny team building wymaga czasu, przemyślanych rozwiązań i perfekcji w realizowaniu zaplanowanych celów.

Data dodania: 2010-03-16

Wyświetleń: 1827

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pomimo powszechnego przekonania, że team building, impreza integracyjna czy różne inne formy integracji pracowniczej muszą być zorganizowane z rozmachem i pociągać za sobą spore nakłady finansowe, tego typu eventy mogą znakomicie realizować swoje biznesowe cele nawet przy skromnych nakładach finansowych, bowiem nawet mały event jest lepsza niż brak jakiejkolwiek. Wystawny i szumny raut ma oczywiście swoje plusy prestiżowe jednak czy impreza integracyjna musi kojarzyć się jednocześnie z bogatymi inscenizacjami rodem ze średniowiecza oraz pełnymi przepychu strojami w tamtej epoki?

Metody budowania zespołu wykorzystywane podczas zajęć szkoleniowych typu team building korelują w zależności od potrzeb konkretnego zespołu. Indywidualnie dopasowany program stwarza sukcesu i możliwości wyłonienia w grupie lidera czy też podziału jednostek szkoleniowych na różne profile osobowościowe. Działania te pomagają w określeniu pozycji zawodowej czy dalszego rozwoju osobistego w danej organizacjiinstytucji. Wzajemne zaangażowanie i wspólne dążenie do określonego i jasno wytyczonego celu daje gwarancję integracji zespołu i wytyczenia nowych kierunków działań grupy.

Planowanie imprez integracyjnych dla kadry menadżerskiej jest zadaniem nastręczającym coraz więcej trudności dla osób odpowiedzialnych za szkolenia w korporacjach. Porażka w fazie przygotowawczej team buildingu, czy na którymkolwiek innym etapie projektu powoduje nie tylko utratę pieniędzy wydanych na nieudaną imprezę ale również powoduje frustrację i niezadowolenie pracowników. Nawet najbardziej komfortowe warunki odpoczynki nie są w stanie zrekompensować powstałej frustracji. W rezultacie obserwuje się w ostatnich latach coraz większą gotowość do przeznaczania pieniędzy na diagnozowanie indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań szkoleniowo ? rozwojowych w zakresie eventów jakimi są niewątpliwie szkolenia team biulding.

Licencja: Creative Commons