Akorden został wynaleziony w 1822 roku przez Fryderka Buschmanna, a dokładniej mówiąc był to tylko prototyp. W teraźniejszej postaci akorden został skonstruowany w 1829 r. przez Cyrilla Demiana.

Data dodania: 2010-02-28

Wyświetleń: 2556

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Akordeony - mimo swojego wieku dalej pozyskują sobie fanów, nie jest to tak znany instrument, ale dalej można załważyć, że wiele ludzi korzysta z Akordeonu

Z czego składa się ten wspaniały instrument?

- Strona basowa - guziki umieszczone w rzędy i szeregi. Szeregi te są ułożone według tzw "koła kwintowego". Pierwsze dwa rzędy potrafią wydobyć dźwięki pojedyncze, rząd trzeci - akordy durowe, czwarty - akordy mollowe, piąty - czterodźwięki septymowe, szósty - trójdźwięki zmniejszone.

- Strona melodyczna - dzięki tej części będzie nam się chciało tańczyć lub nie pozostawać bez ruchu. Strona ta posiada klawiaturę typu fortepianowego lub guziki, które są ułożone chromatycznie w 3 lub 5 rzędach.

Mimo wytrzymałości tego instrumentu, naszemu Akordenowi warto zrobić renowację. Sam z niej korzystałem. Nie było problemów aby znaleźć odpowiednią osobę do renowacji mojego akordeonu. Czy było warto? Jak najbardziej tak. Trzeba wydać parę złotych ale polecam. Lepsze dźwięki, płynniejsze, ogólnie lepiej się gra, tym bardziej jeżeli akordeon ma swój wiek. A bardzo często zdarza się, że sa one po prostu stare i mało co przypominają urządzenie, które ma być akordenem.

Akordeony służą ludzi od bardzo wielu lat jako źródło zabawy oraz zarobku - biedniejszych jak często się widzi, ale również i bardzo bogatych. Jest to wspaniały instrument muzyczny z niesamowitą przeszłością. Polecam renowację i ciągłe udoskonalanie naszego instrumentu, na pewno będziemy o wiele bardziej zadowoleni

Licencja: Creative Commons