Kto nie zna legendarnego i bohaterskiego psa reksia? Dziś postaram się wam Przybliżyć jego dzieje. Dowiecie się wiele o pomniku reksia, jego przygodach i grach.

Data dodania: 2010-02-24

Wyświetleń: 2848

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Któż nie oglądał tak znanej bajki jak Reksio. Bajka ta powstała w latach 1967-1988. Głównym bohaterem jest dzielny pies Reksio który to, w różnych odcinkach serialu zmaga się z różnymi zadaniami. Mieszka on w swojej budzie, lecz nie spędza w niej wiele czasu, ponieważ spotykają go dziwne sytuacje lub ciekawe zagadki. W niektórych odcinkach możemy zobaczyć jego właściciela. Często dzielny pies reksio ratuje swojego właściciela z opałów, kiedy to np. topi się w jeziorze.

Fabuła bajki jest bardzo ciekawa, a Reksio zyskał sławę międzynarodową, o czym świadczy wyprodukowanie jego Angielskiej wersji. Posiada ona jednak inne podkłady dźwiękowe i nie jest tak dobra jak ta wyprodukowana w Bielsku białej, gdzie przy ul. 11 listopada znajduje się pomnik Reksia odlany z brązu.

Mimo upływu czasu, bajka dalej jest emitowana w telewizji publicznej i chętnie oglądana przez najmłodszych, a także i tych starszych, którzy chętnie przypominają sobie czasy swojej młodości gdy dla nich reksio był autorytetem.

Bajka liczy 65 odcinków, ale powstały też gry i inne gadżety z tytułowym Reksiem co świadczy o tym, że jest on nadal bardzo popularny.
Powstała także dywizja Counter strike dedykowana Reksiowi ale nie odniosła ona wielkich sukcesów, i dość szybko znikła ze sceny, lub działa dalej ale nie odnosi sukcesów.

Życzymy Reksiowi oraz jego przyjaciołom, kotą, psom i patką aby jak najdłużej był jedną z popularniejszych bajek w Polsce.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena